Malatya Haberleri

Malatya Haberleri

Kadınlara Sağlıklı Kilo Vermenin Püf Noktaları Anlatıldı

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından başlatılan “Obezite ile Mücadele” kapsamında üyelere düzenli beslenme, düzenli kilo verme konusunda bir bilgilendirme konferansı verildi.

Malatya İli İklim Değişikliği Eylem Planı 2. Paydaş Çalıştayı Düzenlendi

Malatya İklim Değişikliği Eylem Planı kapsamında Büyükşehir Belediyesi Nikâh Salonunda 2. Paydaş Çalıştayı düzenlendi.

MASKİ’den Arapgir’e 272.9 Kilometrelik Altyapı

Malatya Büyükşehir Belediye Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Malatya genelinde altyapı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Gençler Büyükşehir Belediye Yatırımlarını Yerinde İnceledi

Malatya Kent Konseyi İlmi ve Fikri Okumalar Çalışma Grubu organizasyonunda kitap okuma ve mütalaa programı gerçekleştiren Medeniyet Tasavvuru Okulu öğrencileri için Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmaları yerinde incelemek amacıyla gezi programı düzenlendi.

Başkan GÜDER: ‘Battalgazi’nin Geleceğini İnşa Ediyoruz’

Eskimalatya Meydan Projesi Adım Adım Devam Ediyor

Büyükşehir Pastacılık Kursuna Katılan Hanımlar Ev Ekonomisine Katkı Sağlıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Çiğdem Tozkoparan Kadın Kültür ve Spor Merkezi’nde gerçekleştirilen pastacılık kursunda eğitim ve atölye çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Örnek Bir Projeye Daha İmza Atıyor

Büyükşehir tarafından yapılan ve yapımı devam eden hizmetleri gezen Ataköy Mahalle sakinleri Başkan Gürkan’a çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Malatya Büyükşehir Belediyesi 5 bin kg tohum ekimi gerçekleştirdi

Başkan GÜRKAN, Ankara’da Bakan Kurum İle Bir Araya Geldi

Çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Ankara’ya giden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeni Sanayi Sitesi için Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’u ziyaret etti.

Kadın Meclisi’nden Şehit Öğretmenleri Unutmadı

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Malatya Şehitliği’nde yer alan iki kahraman öğretmen şehidimiz olan Murat Aslan, Atilla Aydoğan’ın kabrini ziyaret etti. Şehitlik ziyaretine Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut ve Kadın Meclisi gönüllü üyeleri katıldı.

Başkan Gürkan’dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Gürkan, “Öğretmenlerimiz ülke geneline yön verecek olan nesillerin yetişmesinde kutsal bir görev üstlenmişlerdir” dedi.

Kırkgöz Sahil Parkı Projesi’nde Çalışmalar Hız Kesmiyor

Battalgazi’nin bugünü ve yarınları için büyük önem taşıyan ve Malatya’yı ilk kez sahille buluşturacak olan Kırkgöz Sahil Parkı Projesi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, bu önemli yatırımı ilçeyle buluşturan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Bu dev projemizi 2023 yılında vatandaşlarımızın istifadesine sunacağız” dedi.

Büyükşehir İtfaiyesinden Baca Temizliği Uyarısı

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, havaların soğudu ve kış mevsiminin geldiği bu dönemde vatandaşları baca temizliği yaptırmaları konusunda uyardı.

Başkan Güder’den İzcilere Sürpriz Ziyaret

Türkiye’nin aydınlık yarınları gençlere yaptığı yatırımlarla büyük takdir toplayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Malatya Öncü İzcilik Kulübü tarafından Genç Diyanet öğrencilerinin katılımıyla Orduzu Pınarbaşı’nda düzenlenen İzcilik Kampı’na sürpriz bir ziyaret gerçekleştirerek, kamp yapan öğrencilerle sohbet etti.

Şampiyonların Koleji Çamlıca’dan Davet Var

Çağdaş ve kaliteli eğitimin Malatya’daki merkezi olan Özel Çamlıca Koleji, Bursluluk ve Çamlıcaya Kabul Sınavına tüm öğrencileri davet etti.

Başkan Güder, Genç İHH Üyelerine Tecrübelerini Aktardı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Genç İHH Malatya Şubesinin gönüllü üyeleriyle bir araya gelerek ilçeye ve geleceğe dair fikirlerini aldı. Gençlerin sorularını bir bir yanıtlayan Başkan Güder, “Battalgazi’deki tüm gençlere dokunmaya, onlarla beraber olmaya, onlara yönelik projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi.

BASIN AÇIKLAMASI

Malatya Büyükşehir Belediyesinden Sayıştay Başkanlığı Denetim Sonucuna Dayalı Basın Açıklaması

Milletvekili PEKTAŞ: Malatya Batıdaki Birçok Şehri Hizmet Olarak Geçmiş Durumda

Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş Başkan Gürkan’ı ziyaret etti

Başkan Zelyurt Mahallelere Doğalgaz Taleplerini iletti

Malatya'nın Büyükşehir olmadan önce Doğanşehir İlçesine bağlı belde olarak hizmet veren Sürgü, Erkenek ve Kurucaova mahalle sakinleri Doğalgaz ve TOKİ tarafından yapılması planlanan Sosyal Konut Projesinde yer alma beklentisi içindeler.

Milletvekili Çalık Ve Çakır’dan Battalgazi’deki Sokak Sağlıklaştırmasına Tam Not

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ile birlikte Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen 6 sokaktaki “Sokak Sağlıklaştırma” çalışmalarını inceledi.

Engelli Vatandaşlar İçin 5 Yeni Araç Şarj İstasyonu Kuruldu

Malatya Büyükşehir Belediyesinden Önemli Bir Hizmet Daha

Başkan Güder’den Söylemez Ve Akagündüz’e Hayırlı Olsun Ziyareti

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Olağan Genel Kurulları tamamlanarak güven tazeleyen Eğitim Bir Sen Malatya 1.Nolu Şube Başkanı Hüseyin Söylemez ve Memur-Sen’e bağlı Bem-Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Abuzer Akagündüz’e “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Hizmet İçi Eğitim Programı Sona Erdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi 7-11 Kasım 2022 tarihleri arasında Türkiye Belediyeler Birliği ile birlikte periyodik olarak gerçekleştirmiş olduğu hizmet içi eğitim programlarından biri daha sona gerdi.

Malatya’da Türkiye Yüzyılına Nefes İçin Fidan Dikildi

GÜRKAN, “ Göreve Geldikten Sonra Malatya’daki Yeşil Alanı Katbekat Artırdık”

Her İnsanın İkinci Bir Şansı Olmalı

Kader mahkumlarından Kadir Öztürk Anadolu Basın Yayın Birliği Malatya Şube Başkanlığını ziyaret ederek, cezaevinde yatmış kader mahkumlarının sorunlarını dile getirdi.

Başkan Gürkan'dan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Hatunsuyu Mahallesi Hemzemin Geçidi Yol Çalışmaları Tamamlandı

Malatya’da trafik sorununu çözmek ve daha güvenli bir trafik akışının sağlanması için çalışmalar yürütün Malatya Büyükşehir Belediyesi Hatunsuyu mahallesindeki demiryolu hemzemin geçidi güzergâhındaki yol çalışmalarını tamamlayarak hizmete açtı.

Büyükşehir Belediyesi Hizmet İçi Eğitim Seminerleri Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, personelin hizmet kalitesinin daha da yükseltilmesi için periyodik olarak düzenlediği hizmet için eğitim çalışmalarına devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Hizmet İçi Eğitim Seminerleri Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, personel verimliliğini artırmak amacıyla hizmet içi eğitim programlarına devam ediliyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi 300.000 Metrekare Alanda Çim ve Fidan Üretiyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi daha yeşil ve yaşanabilir bir Malatya için kendi imkânlarıyla toplamda 300.000 metrekarelik alanda ihtiyaç duyduğu çeşitli tür ve cinsten fidan ve rulo çim üretimini gerçekleştiriyor.

Başkan Gürkan Yenimalatyaspor Kulübüne Moral Ziyaretinde Bulundu

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Gençlerbirliği maçı öncesinde Yeni Malatyaspor Kulübünü ziyaret etti.