Bölge

Bölge Haberleri

Başkan Güder’den Personellerine Maaş Jesti

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ile Hizmet-İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Bünyamin Geleri arasında imzalanan ‘Ek Protokol’ ile Battalgazi Belediyesi’nde görev yapan KHK'lı 806 daimi işçi statüsünde çalışanın ücret ve sosyal haklarını kapsayan TÜFE ortalaması .4’den &’a çıkarılarak, maaşları 12 bin civarına yükseltildi.

Fırat Edaş’tan Büyük Başarı

Sorumluluk bölgesinde bulunan Malatya, Elâzığ, Tunceli ve Bingöl illerinde, sürdürülebilir ve kaliteli enerji arzını sağlamak adına çalışmalarına devam eden Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (Fırat EDAŞ), teknik ve teknik olmayan kayıp olan yerleri tespit ederek kayıp kaçak oranını 2022 yılında bir önceki yıla göre yüzde 1 puan daha düşürdü.

Söz Küçüğün Programının Konuğu Vali Hulusi Şahin

Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi, çocuklar ile kentin yöneticilerini bir araya getirerek çocukları, kentin ekonomik, sosyal, sanatsal, kültürel kimliği hakkında bilgilendirmek, çocukların kişisel gelişimlerine destek olmak ve şehrin yönetimin de söz sahibi olmalarını sağlamak amacıyla “Söz Küçüğün” konulu bir projesi devam ediyor.

Yeni Malatyaspor’a Moral Ziyareti

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Spor Toto 1. Lig’in 22. Haftasında sahasında Eyüpspor ile karşılaşacak olan Yeni Malatyaspor’un antrenmanını ziyaret ederek teknik heyet ve futbolcularla bir araya geldi.

Başkan Güder’den Evi Yanan Aileye “Geçmiş Olsun” Ziyareti

Başkan GÜDER: “Mağdur Ailemizin Yaralarını Kısa Sürede Saracağız”

Tabipler Odası Ziyaret Başkan Gürkan’ı Ziyaret Etti

Malatya Tabipler Odası Başkan ve Yönetimini kabul eden Başkan Gürkan; “Tabiplerimize Minnet ve Şükran Borçluyuz”

Karakaya Barajına Düşen Otobüs İle İlgili Basın Bülteni

25 Ocak Çarşamba günü akşam saatlerinde Merkez - Atabey İskele Hattına çalışmakta olan Özel Halk Otobüsü, iskele yanında yolcu indirmek için manevra yaptığı sırada bilinmeyen bir nedenle şoförün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu Karakaya Baraj Gölüne düştü.

Büyükşehir Belediyesi Ekipleri Okullarda İlaçlama Yapıyor

Malatya Merkezdeki Okullarımızın Dezenfeksiyonunu ve İlaçlaması Yapılıyor

Gürkan Bilkent Üniversitesi Eğitim Kampüsünde İncelemelerde Bulundu

Bilkent Üniversitesi Eğitim Kampüsünde incelemelerde bulunan Başkan Gürkan; ‘Malatya Eğitimine Değer Katacak’

Battalgazi’deki Öğrenciler Sinema Keyfini Doyasıya Yaşıyor

Yarıyıl tatilinde de öğrencileri unutmayan Battalgazi Belediyesi tarafından startı verilen sinema etkinliğiyle ilçedeki öğrenciler ödüllendirilirken, “Tay” Filmini aileleriyle birlikte izleyen öğrenciler heyecanlı ve keyifli anlar yaşıyor.

Büyükşehir Belediyespor Voleybol ve Basketbolda Kazandı

Malatya Büyükşehir Belediyespor Kulübü Voleybol takımı ve Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı haftayı galibiyetle kapattı.

‘Kuraklık Tehlikesi Var, Suyu İdareli Kullanalım’

Gönültaş Caddesi’nde devam eden kanalizasyon hattı çalışmalarını inceleyen MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, burada yaptığı açıklamada Malatya genelinde su seviyesinin gözle görülür bir şekilde düştüğünü belirterek, suyun idareli ve tasarruflu kullanılması gerektiğini söyledi. Mert, “Kuraklık korkumuz var. İnşallah yeteri kadar yağış alır ve bu yıl problem yaşamayız” dedi.

Başkan Gürkan Gençlerle Bir Araya Geldi

Başkan Gürkan; “Yerel Yöneticiler Olarak Gençlerin Geleceğini Ve İstikbalini Düşünmemiz Lazım”

Diriliş Şairi Sezai Karakoç, Battalgazi’de Anıldı

Battalgazi Belediyesi, 22 Ocak 1933’de dünyaya gelen ve 16 Kasım 2021 tarihinde aramızdan ayrılan Diriliş Nesli'nin öncüsü, Türk edebiyatının önemli yazarlarından şair ve mütefekkir Sezai Karakoç'u, doğum gününde düzenlenen söyleşi ve şiir dinletisiyle andı.

Başkan Gürkan, Orduzu bölgesinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Orduzu Gençlik ve Spor Kompleksi, Orduzu park yürüyüş proje alanı ve EXPO 2028 Malatya Dünya Bahçeleri Fuar alanını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yapılan çalışmaların son durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Güder’den Yürekleri Isıtan Ziyaret

Battalgazi Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Hava Kalitesinin İyileştirilmesi Projesi” kapsamında ilçedeki 400 dar gelirli ailenin evi doğalgaz sobasıyla ısınırken, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’de soğuk kış ayını sıcak ve huzurlu geçiren Toptaş ve Kaymak ailelerini evlerinde ziyaret etti.

Gençlerin Yanında Olmaya Devam

Malatya Büyükşehir Belediyesi sosyal ve kültürel etkinlikleriyle gençlerin yanında olmaya devam ediyor

Doğanşehir İstişare Toplantısı Yapıldı

Doğanşehir İstişare Toplantısında Konuşan Başkan Gürkan; “İlçelerde Hizmetler Noktasında Büyük Mesafeler Katettik”

Gürkan, Uyum İçerisinde Çalışmalarımızı Sürdürüyoruz

Büyükşehir Belediyesi İlçe İstişare Toplantıları devam ediyor

Toplam 4000 haber.