Yeniden Refah Partisi Bölge Koordinatörü Av.İbrahim Gök Uyarmıştı

Yeniden Refah Partisi Bölge Koordinatörü Av.İbrahim Gök İstinaf Mahkemeleri İçin Siyasileri Uyarmıştı...

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Geçtiğimiz günlerde Son Dakika 23 YouTube kanalında Hasan Bak ile Şehir Masası'na konuk olan Avukat İbrahim Gök, istinaf mahkemesinin Malatya'ya kurulması yönünde duyumlarının olduğunu belirterek mahkemenin Elazığ'a kurulması yönünde Elazığlı siyasilere seslenmişti.
Bugün de Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 3 ilde istinaf mahkemesi kurulmasına ilişkin kararın Resmi Gazete’de yayımlandığını duyurdu. 

Yayımlanan kararda Malatya, Denizli ve Tekirdağ illerinde istinaf mahkemeleri kuruldu.

YENİDEN REFAH PARTİSİ BÖLGE KOORDİNATÖRÜ İBRAHİM GÖK, ELAZIĞLI SİYASİLERE SESLENMİŞTİ
Gök, Şehir Masası’nda yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: “İstinaf Mahkemesi’nin Malatya’da kurulma çalışması başlatıldı. Hatta kanunu çıkmadan yer falan uğraşılıyor. Oradaki siyasetçi arkadaşların gayretinden bahsediyorum.

Malatya’da kurulduğunda hangi iller bağlanacak diye baktığınızda Elazığ, Adıyaman ve Malatya. 3 ilden bahsediyoruz. Şimdi biz diyoruz ki Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Malatya ve Diyarbakır. Bu kadar internaltı olan ilden bahsediyoruz. Bu ilde istinaf mahkemesi kurmayacaksınız da götürüp Malatya'ya mı kuracaksınız? İstinaf mahkemesinin özelliği şudur: Hem yerel esnafın ciddi manada kazancı olacak bir çalışma olacaktır hem de buradaki hukukçu arkadaşların kazancı açısından ciddi katkılar sağlayacaktır. 

Siyasetçi arkadaşlara buradan sesleniyorum. Bakın daha kanun hazırlanıyor. Nerede kurulacağı kesin değil ama bizim yaptığımız takibe göre Bakanlıkla yaptığımız görüşmeye ve Malatya’daki arkadaşlarla yaptığımız görüşmeye göre Malatya’da şu an binasını bile hazırlamışlar. Ben de şunu söylüyorum: Elazığ’da iktidar partisinin çok güçlü insanlar olduğunu iddia ediyor. Biri MKYK üyesi bir diğeri başka görevde olan iki tane bakan yardımcısı arkadaşımız var. O arkadaşlara sesleniyorum. Hatta bakan yardımcısı arkadaşımız da hukukçu. O da bilir ne demek istediğimi. Gelin şu işi Elazığ’da kurun, biz sizin heykelinizi kapısının girişine dikelim. İstinaf mahkemesi kaçmadan göçmeden lütfen mücadelesini yapın.”


Elazıgdaegitim, Elazığhaber, Elazığhaberleri, Elazığsonhaber, Elazığdanhaberler, Yerelhaber, Elazığyerelhaber, Elazığhaber23, Elazığ Haber,  GoogleElazıg

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN