Elazığ

Elazığ Haberleri

Harput'ta Atlı Jandarma Birliği Göreve Başladı

Elazığ’ın tarihi ve turistik Harput Mahallesi'nde atlı jandarma birliği göreve başladı.

Vali Kaldırım, Çiftlikleri ve Kanyonları İnceledi

Vali Kaldırım Çiftlikleri ve Kanyonları İnceledi Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, alabalık ve somon üretimi yapılan çiftlikler ile yeni keşfedilen kanyonları inceledi

Kapaklar Kapandı

45 yılı geride bırakan ve Türkiye’nin önemli yatırımları arasında yer alan Keban Barajı’nda 15 yıl sonra açılan savak kapaklarından 50 günde 6 milyar metreküpten fazla su tahliyesi gerçekleştirildi.

SAĞDUYU GALİP GELDİ

ELAZIĞ İL ÖZEL İDARESİNE KPSS’SİZ PERSONEL ALIMLARI, ŞEHİRDE BAZI DEDİKODULARIN YÜKSELMESİNE SEBEP OLDU. SİYASİLERİN KONTENJANLARI YANINDA BÜROKRATLARIN DA KONTENJAN KULLANACAĞI HATTA ALIMLAR KESİNLEŞMEDEN BAZI İSİMLERİN GÖREVE BAŞLATILDIKLARI İDDİALARI TEPKİLERE SEBEP OLUYOR.

400 BİN ÇİÇEK TOPRAKLA BULUŞTU

Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından şehir genelinde yapılan çalışmalar kapsamında yaklaşık 400 bin bitki, gül ve çiçek toprakla buluştu.

HARPUT İLGİ BEKLİYOR

HARPUT İLGİ BEKLİYOR Elazığ’ın turistik yerlerinin başında gelen tarihi, kültürü ve inanç turizmi ile göz dolduran Harput, ilgisizlikten yakınıyor. Tarihi yerlerin yıkılmaya yüz tutması ve çevre kirliliği ile Harput’a gelen yerli yabancı turistin tepkisini çekiyor.

ŞERİFOĞULLARI: "İmar Planını Daha Uygulanabilir Hale Getireceğiz"

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 2016 yılında tamamlanan Revizyon İmar Planı sonrasında yaşanan aksaklıkların giderilebilmesi için çalışma başlattıklarını, uygulama alanlarında yaşanan sıkıntıları asgari seviyeye indirebilmek için tüm paydaşlarla ortak hareket ettiklerini vurguladı.

BELEDİYENİN YAZ ŞENLİKLERİ İPTAL EDİLDİ

Tunceli'de ve Hakkari’de meydana gelen olaylarda asker ve sivil vatandaşlarımızın şehit olması sebebiyle Elazığ Belediyesi Yaz Şenlikleri iptal edildi.

EBEGEM’DEN DENETİMLİ SERBESTLİK HÜKÜMLÜLERİNE GİRİŞİMCİLİK SEMİNERİ

Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM), denetimli serbestlik yasasından faydalanan hükümlülere yönelik, Elazığ Denetimli Serbestlik Müdürlüğü binasında “KOSGEB Destekleri ve Girişimcilik” konulu bir eğitim programı düzenledi.

ŞERİFOĞULLARI’NDAN ELAZIĞLILARA 15 TEMMUZ TEŞEKKÜRÜ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programına yoğun ilgi gösteren Elazığlılara teşekkür etti.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI KARŞIYAKA MAHALLESİ’NDE

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Mahalle Buluşmaları kapsamında gittiği Karşıyaka Mahallesi’nde yoğun ilgiyle karşılandı. Mahallenin kentsel dönüşüm talebini yerine getirebilmek için yoğun mesai harcadıklarını belirten Başkan Şerifoğulları, bu dönem içerisinde mahallenin kentsel dönüşüm sorununun ortadan kalkacağını söyledi.

Harput Kalesi’nde Yeni Sönem Kazıları Başladı

Tarihi Harput Mahallesi’nde bulunan M.Ö.8. yüzyılda Urartu Krallığı tarafından yapılan Harput Kalesi’nde 2019 kazıları başladı.

MÜSİAD Başkanı Mehmet ÖZEREN’den 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)Elazığ Başkanı Mehmet Özeren, 15 Temmuz Darbe girişiminin 3. yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, "Türk milletinin, devletin ve ülkenin birliğini bozacak hiçbir girişime müsaade etmeyeceğini belirterek, milletin 15 Temmuz'da ki şanlı duruşu ile birlikteliğini tüm dünyaya duyurduğunu söyledi.

ELAZIĞ BELEDİYESİ'NDEN DOLANDIRICILIĞA KARŞI UYARI

Elazığ Belediyesi, son günlerde artan dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

GIDA ÜRETİM NOKTALARINA SIKI DENETİM

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, gıda üretimi ve satışı yapan işyerlerine yönelik etkin denetimlerini sürdürüyor.

BELEDİYENİN YAZ ŞENLİKLERİ İPTAL EDİLDİ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Hakkâri’de meydana gelen hain saldırıda iki askerimizin şehit olması sebebiyle Çarşamba günü yapılması planlanan Yaz Şenlikleri programının iptal edildiğini duyurdu.

ŞERİFOĞULLARI: “GÜVENLİ VE KONFORLU ULAŞIM İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI HIZLANDIRDIK”

Şehrin ana arterleri arasında yer alan Yahya Kemal Caddesi, yapılacak yol genişletme çalışmalarıyla altı şeride çıkarılıyor.

Deve Mağarası ve Ölbe Vadisi Güzelliği İle Dikkat Çekiyor

Elazığ’da Ölbe Vadisi ve içerisinde bulunan Deve mağarası güzelliği ile dikkat çekiyor

Şerifoğulları, Siyaseti De Hizmeti De Vatandaşlarımızla Birlikte Yapıyoruz”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 2002 yılında kurulan AK Parti’nin vatandaştan hiç kopmadığını, siyasetine de yapılacak hizmetlere de vatandaşla birlikte karar verdiğini söyledi.

Toplam 2176 haber.