Eğitim

Eğitim Haberleri

ÇEKÜL Kültür Elçileri, ‘Balıkesir Kentimin Öyküsü Eğitim Programı’ Başarıyla Sona Erdi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle başlatılan “ÇEKÜL Kültür Elçileri, Balıkesir Kentimin Öyküsü Eğitim Programı” başarıyla tamamlandı. Program kapsamında, Edremit ilçesindeki 16farklı okuldan 23 öğretmen, 634 öğrenciye doğa, kültür ve insan arasındaki vazgeçilmez ilişkiyi keşfettirdi.

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği Depremden Etkilenen Mimarlık Öğrencilerine Staj Desteğinie Devam Ediyor

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği Depremden Etkilenen Ve İhtiyaç Sahibi Mimarlık Öğrencilerine Staj Desteğini Bu Yaz Da Devam Ettiriyor!

Kovancılar İlçemiz Münazara Yarışmasında ‘Söyleyecek Çok Sözümüz Var’ Dedi

Kovancılar İlçemizde ‘Söyleyecek Çok Sözümüz Var’ isimli Münazara Yarışması 19 ortaokul ve 6 lisenin katılımıyla 1 aylık zorlu süreç sonunda tamamlandı.

Açıkkapı: Elazığ’dan YKS Birincileri Bekliyoruz

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Elazığ’da meydana gelen 9 kişinin yaralandığı trafik kazasına, hafta sonu gerçekleşecek Yükseköğretim Kurumları Sınavına, Elazığ Maden’deki son duruma ve DEM partinin Genel Kuruldaki eylemlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Köşe Yazarımız Şerif BUDAK Kanal 23'e Konuk Oldu

Köşe Yazarımız, Emekli Eğitim Müfettişi Şerif BUDAK, Kanal 23'de 'Melisa İle Yaşama Dair' Programına canlı yayın konuğu oldu.

Elazığ’da Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri

Elazığ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında yılsonu sergisi açılışı ve kan bağışı kampanyası düzenlendi.

MEB Uyardı!

MEB, yaz tatiline yaklaşırken okullarda düzenlenecek mezuniyet günü etkinlikleriyle ilgili önemli bir karar aldı.

Okulların Açılacağı Tarih Netlik Kazandı

MEB tarafından 2024-2025 eğitim öğretim yılı akademik takvimi açıklandı. Yeni eğitim öğretim yılında okulların açılacağı tarih, ilk ara tatil tarihi, 15 tatil gibi birçok tarih netleşti. Peki, 2024-2025 eğitim öğretim yılında okullar ne zaman açılacak?

Mabem’de 44 Öğrenci Başarısını Bursluluk Sınavıyla Taçlandırdı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezlerinde (MABEM) eğitim alan öğrenciler, sınavlarda başarılı sonuçlar almaya devam ediyor.

Elazığ Dikkat! Sınava Giriş Belgenizi Almayı Unutmayın

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi AÖF sınav giriş belgesi Elazığ’da merakla sorgulanıyor. AÖF bahar dönemi final sınav tarihleri belli oldu.

Prof. Dr. Yağbasan'a Yeni Görev

Hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa Yağbasan YÖK kararıyla asaleten Giresun Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne Dekan olarak atandı.

Uzmanlar Uyardı

Dokuz günlük Ramazan Bayramı tatili sona eriyor, milyonlarca kişi Pazartesi günü iş başı, öğrenciler ise ders başı yapacak.

Milyonlarca Öğrenciyi İlgilendiriyor! Süre Uzatıldı

Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren LGS kapsamındaki merkezi sınav için başvuru süresinin yarın saat 17.00'ye kadar uzatılmasına karar verildi.

21 Mart Günü İsmet Paşa İlkokulu 1/B Sınıfından Farklı Bir Etkinlik

Elazığ Merkez İsmet Paşa İlkokulu 1/B Sınıfı, 2011 yılında tüm dünyada DOWN sendromu hakkında toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla sınıfça aldıkları kararla yaşadıkları etkinlikle fark yarattı.

Eğitimci-Yazar Hayati İnanç Söyleşisine Elazığlılardan Yoğun İlgi

Elazığ Belediyesi tarafından her gün gerçekleştirilen Geleneksel Ramazan Etkinliklerinin konuğu Eğitimci-Yazar Hayati İnanç oldu.

ALES Başvuruları Başladı

2024 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2024-ALES/1) için başvurular başladı.

‘Bağımlılıkla Mücadele Evde Başlar’ Paneli

Özel Elazığ Bahar MTAL (Özel Elazığ Bahar Sağlık Meslek Lisesi) Yeşilay Kulübü öğrencilerinin Sosyal Sorumluluk kapsamında “Toplum Hizmeti” ekseninde öğrenci arkadaşları ve özellikle ailelerin aydınlanması amaçlı “Bağımlılıkla Mücadele” amaçlı panel düzenleme girişimleri Özel Elazığ Bahar MTAL okul müdürlüğünde karşılık buldu.

Elazığ Özel Bahar MTAL Sosyal Etkinlikleri İle Dikkat Çekiyor

Elazığ Özel Bahar MTAL, (Özel Bahar Sağlık Meslek Lisesi) Sosyal Etkinlikler kapsamında “Toplum Hizmeti” başlığı altında öğrencilerinin talep ve organizasyonları ile okul yönetiminin koordinasyonunda Elazığspor Yönetici, Teknik direktör ve futbolcuları ile bir araya geldiler.

Öğrencilerin Sorunları Çözüme Kavuştu

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e özel öğretim kurumları ile ilgili ilettikleri birçok sorunun yeni yönetmenlik ile çözüme kavuştuğunu ifade eden Kurs Der Başkanı Veli Aksu, üniversiteye hazırlık ve okula takviye kurslarında lise grubu öğrencilerinin sorunlarının çözüldüğünü söyledi.

Toplam 331 haber.