Sağlık

Sağlık Haberleri

Şifa Kaynağı Ihlamurun 5 Önemli Faydası

Çiçekleri ve yaprakları demlenerek hazırlanan ıhlamur, yüzyıllardır öksürük ve soğuk algınlığı tedavisinde yaygın bir şekilde kullanılıyor. Ihlamur çayı, içindeki aktif maddeler sayesinde içildiğinde vücut ısısını yükselterek terlemeyi artırmaya yardımcı oluyor. Sakinleştirici etkisi nedeniyle kalp çarpıntısını ve yüksek tansiyonun etkilerini azaltıyor, çiçeklerinin epilepsi tedavisini desteklediğine inanılıyor. Memorial Kayseri Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Uz. Dyt. Betül Merd, soğuk günlerin sıcak içeceği ıhlamur ile ilgili bilgi verdi.

SIBUR, Orta Doğu, Afrika ve Çin'deki Müşterilere Tıbbi Kullanıma Uygun Polimerler Sunuyor

Tıbbi kullanıma uygun polimerlerinin Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğundaki (BDT) başarısının ardından SIBUR, Çin ve Türkiye'nin yanı sıra Afrika ve Orta Doğu ülkelerindeki müşterilerine infüzyon çözümleri ve tıbbi cihaz üretimi için ambalajlama amaçlı tıbbi sınıf polietilen ve polipropileni test etme fırsatı sundu.

‘Uyku Laboratuvarı’ Hizmete Açıldı

Hizmete açılan Uyku Laboratuvarında uyku problemi yaşayan vatandaşların sorunlarının giderilmesi amaçlanıyor.

Günde Bir Avuç CEVİZ Yemek Şifadır

Beslenme Düzenine Sadece Bir Avuç Ceviz Eklemek Tüm Aile İçin Faydalar Doğurabilir

Kas Seğirmeleri

Çoğunlukla yüz, kol ve bacaklarda görülen kas seğirmesi nedenlerini ve çözümlerini araştırmaya başlamalısınız.

Ceviz Tüketimi, Akademik Strese Karşı da Koruyucu

Yeni Araştırma, Cevizin Üniversite Öğrencilerinde Görülen, Stres Kaynaklı Olumsuz Etkilerin Önüne Geçebileceğini Gösteriyor

'Ceviz' Tüketmek, İleri Yaşam Sürecinde Sağlığa Köprüdür

Yeni Yapılan Bir Araştırma, Cevizlerin Yaşlılıkta Daha İyi Bir Sağlığa Köprü Olabileceğini Ortaya Koyuyor

Türk Kızılay Malatya Şubesi Sertifika Töreni Düzenledi

Türk Kızılay Malatya Toplum Merkezi ve Türk Kızılay Malatya İl Şubesi "Tekstil Elemanı Yetiştirme Kursu" tamamlayan kursiyerlere sertifika taktim etti

A’dan Z’ye ALZHEİMER

Alzheimer hakkında tüm soruların cevaplarını ve daha fazlasını Türkiye’de Alzheimer konusunda sayılı uzmanlardan birisi olan Türkiye Alzheimer Derneği Başkanı Prof. Dr. Başar Bilgiç cevaplıyor.

Malatya Polisinden Kan Baışıne Destek

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü ile Türk Kızılay Malatya Şubesi koordinesinde Emniyet Müdürlüğü yerleşkesinde "251 Şehidimiz İçin 251 Ünite Kan Bağışı" etkinliği düzenlendi.

Kızılay Malatya Şube Başkanlığı’na Osman Korkut getirildi.

Yaklaşık 3 ay önce Kızılay Malatya Şube Başkanlığı’nda yapılan Olağan Genel Kurulda mevcut başkan Ramazan Soylu’nun görev süresi dolması nedeniyle, başkanlık görevine Dr. Harun KURT seçilmişti.

ICC türkiye 68. Genel Kurulu Yapıldı

Milletlerarası Ticaret Odası Türkiye Milli Komitesi (ICC Türkiye) 68. Genel Kurul ve Yönetim Kurulu Toplantısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İkiz Kuleler Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Elazığ TSO Başkanı ve ICC Yönetim Kurulu Üyesi Asilhan Arslan’da katılım sağladı.

Türk Kızılay 154 Yaşında

11 Haziran 1868'de "Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti" adıyla kurulan, 1877 yılında "Osmanlı Hilal-i Ahmer Cemiyeti", 1923 yılında "Türkiye Hilal-i Ahmer Cemiyeti", 1935 yılında da "Türkiye Kızılay Cemiyeti" adını alan Türk Kızılay, 154. kuruluş yıl dönümünü Malatya’da düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Antalya’da Dev Sağlık Kongresi

43. Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Kongresi Antalya Belek-Susesi otelde başladı.

Türk Kızılay Genel Kurulunda 4 Malatya’lı yer aldı.

Türk Kızılay 103. Olağan Genel Kurulu 14 Mayıs 2022 Cumartesi günü Ankara ilinde gerçekleştirildi.

Yasemin Açık, Engellilerin Önündeki En Büyük Bariyer Toplumsal Önyargılar

10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle açıklama yapan Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, engellilerin önündeki en büyük bariyerin toplumsal önyargılar olduğuna dikkat çekerek, konuya ilişkin farkındalık ve savunuculuk oluşturulmasıgerektiğini ifade etti.

Prof. Dr. Yılmaz, Birlikteliğimiz, Başarımızın Kaynağıdır

Sağlık hizmetlerinin ancak bir ekip ruhuyla hareket edildiği taktirde hedeflenen başarıya ulaşılabilir gerçeğini ispatlarcasına İnönü Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı tüm çalışanların katılımıyla iftar programında bir araya geldi.

Köşe Yazarımız Numan Aladağ Kanal 23 Ana Haber Programında.

Haber Sitemiz Köşe Yazarı Numan Aladağ Kanal 23 Ana Haber programına katıldı.

Elazığ Belediyesi Personelinden Kan Bağışına Destek

Elazığ Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, kan bağışının önemine dikkat çekmek amacıyla Türk Kızılay’ı tarafından başlatılan kan bağışı kampanyasına destek sağladı.

Toplam 310 haber.