Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya, Vali Yardımcısı Bilal Basrı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er, Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli, ilçe kaymakamları ile ilçe belediye başkanları, bölge müdürleri, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 6 Şubat depreminin ardından şehrin altyapısını yeniden inşa etmek için çalışmalar gerçekleştiriyor.
Malatya Valisi Seddar YAVUZ’un eşi Selda YAVUZ Hanımefendi ilimizdeki ilk ziyaretini depremzede ailelere yaparak onları yalnız bırakmadı.
Dilek Mahallesine yapılan yatırımları yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhan Geçit, “Yeşilyurt'umuzun yaşam kalitesini artırmak ve daha yaşanabilir bir kent hüviyetine ulaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz.” diye konuştu.
Battalgazi Belediyesi, Orduzu Mahallesi Leylekpınarı mevkiinde 5 kilometrelik yolun sathi asfalt serimini tamamladı.
Malatya Valisi Seddar Yavuz, 6 Şubat sonrası İlimizde yürütülen çalışmalar hakkında ilgili kurum müdürleri ile birlikte toplantı gerçekleştirdi.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, ‘Başkanım Yanımda’ Projesi kapsamında Tohma Mahallesinde düzenlenen istişare toplantısında, Tohma, Kırkpınar ve Göktarla mahalle sakinleriyle bir araya geldiler.
Malatya Basın İlan Kurumu Müdürü İbrahim Yalınbaş, Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın'ı makamında ziyaret etti.
Malatya Turgut Özal Üniversitesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Bir Daha 15 Temmuzlar Yaşanmasın Diye: Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür Konferansı Düzenlendi.
Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın seçim öncesi verdiği vaatleri hayata geçirmeye devam ediyor.
Battalgazi Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında önemli bir etkinliğe daha imza attı. İlçede yaşayan 44 ihtiyaç sahibi çocuk sünnet ettirildi.
6 Şubat depremlerinde hasar alan Malatya’da yıkım çalışmaları Kışla Caddesi üzerinde devam ediyor.
Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın, seçim öncesinde esnafa verdiği sözleri yerine getirmeye devam ediyor.
Çevreyolu yenileme ve iyileştirme çalışmaları çerçevesinde 9-10 Temmuz tarihleri arasında Emeksiz altgeçidi,
Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, Malatya Sanayi Sitesinde çıkan yangının ardından bölgeye giderek yangın söndürme çalışmalarını yerinde inceledi.
Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Liselere Giriş Sınavı (LGS)’ye giren ve tercih yapacak öğrencilere ücretsiz rehberlik ve danışmanlık hizmeti veriliyor.
Battalgazi Belediyesi, büyük ilgi gören son 16 turundaki Türkiye-Avusturya maçının ardından, çeyrek finaldeki Türkiye-Hollanda maçını da tekrardan genişletilmiş alan ve daha büyük dev ekranda vatandaşlarla buluşturuyor. 6 Temmuz Cumartesi günü saat 22.00’de başlayacak maç için Belediye Hizmet Binası önünde dev ekran kurulacak.
Depremden dolayı hasar alan mevcut çevreyolunun iyileştirilmesi, vatandaşlar için yeniden güvenli ve konforlu bir hale gelmesi için çalışmalar ilgili yetkili ve kurumların iş birliği ve koordinesi ile 7 Temmuz Pazar günü başlıyor.
Battalgazi Belediye Meclisi, Temmuz ayı olağan toplantısını Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın başkanlığında gerçekleştirdi.