Gündem

Gündem Haberleri

Sound of Europe Festivali'nin İkinci Edisyonu Sona Erdi

Sound of Europe Festivali, Avrupa Birliği Yaratıcı Avrupa Programı tarafından desteklenen Avrupa ağlarından EUNIC’in (Avrupa Birliği Ulusal Kültür Enstitüleri) İstanbul ve Ankara kümelerinin girişimi ve Kadıköy Belediyesi, Çankaya Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliği ile hayata geçirilen Sound of Europe Festivali’nin ikinci edisyonu 26 Eylül’de sona erdi. Festival kapsamında dört farklı kentte, yerli ve yabancı 70’den fazla sanatçının verdiği 30’un üzerinde konseri 6000’e yakın kişi izledi.

Anadolu Vakfı’nın Burs Programına Başvurular 30 Eylül’de Sona Eriyor

Anadolu Vakfı’nın gençlere 40 yılı aşkın süredir eğitim desteği verdiği burs programının yeni dönemi için başvurular 30 Eylül’de sona eriyor. Anadolu Vakfı 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Burs Programı kapsamında burs desteği almak isteyen üniversite öğrencileri, bu tarihe kadar www.anadoluvakfi.org.tr adresinden online başvuruda bulunabilecek.

MÜSİAD 107. Genel İdare Kurulu Karaman'da Gerçekleşti

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 107. Genel İdare Kurulu programını Karaman’da gerçekleştirdi. Yurt içi ve yurt dışı birçok üyenin katılımıyla düzenlenen programda; gelecek adına önemli projeler ve vizyoner projeler ortaya kondu.

Başkan Şerifoğulları’ndan Mevlit Kandili Mesajı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Mevlit Kandili münasebetiyle yayımladığı mesajında, “Kıymetli hemşehrilerim başta olmak üzere aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Mevlit Kandili'ni tebrik ediyor, bu rahmet gecesinin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını yüce Rabbim’den niyaz ediyorum.” dedi.

Türk Plastik Sektörü Avrupa’da 2, Dünya’da 6. Sırada

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı'nın (PAGEV) Türkiye Plastik Sektör İzleme Raporu'na göre üretimin 2023 yılında 2022 yılına kıyasla miktar bazında %2,5 artacağı, değer bazında ise ,1 azalacağı ve 10,8 milyon ton ve 39,3 milyar dolar olarak gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Başkan Şerifoğulları: ‘Gazilerimize Her Zaman Sahip Çıkarak Layık Oldukları Hürmeti Göstereceğiz’

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, “Bu toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin üstün fedakarlıklarını ve mukaddes hatıralarını daima minnetle ve hürmetle yâd edeceğiz.” dedi.

Allianz Grubu, UNICEF İle Birlikte Deprem Bölgesini Ziyaret Etti

Allianz Grubu CEO’su Oliver Bäte ve Allianz Türkiye CEO’su Tolga Gürkan, UNICEF ile birlikte deprem bölgesini ziyaret etti

KYK Yurt Başvuru Sonuçları Açıklandı!

KYK yurt başvuru sonuçları son dakika açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak: Yurt kapasitemiz geçtiğimiz yıla oranla artış gösterdi. An itibarıyla 81 il, 260 ilçe ve KKTC'de olmak üzere 822 yurt ve toplam 950 bin yatak kapasitesi ile gençlerimizin hizmetindeyiz.

Umre Ziyaretleri İçin 4 Yeni Rota

Suudi Arabistan’dan Umre Ziyaretçilerine Yeni Şehirler Eklendi

Karekod Zorunluluğu Başladı

E-Belge uygulamalarında karekod zorunluluğu başladı.

İkinci El Araç ve Gayrimenkule Yeni Düzenleme

İkinci el araç ve gayrimenkul satışına ilişkin yeni düzenlemeler Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yaşasın Zafer

MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver yayınladığı mesaj ile 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı. Işıkver mesajında ‘Büyük Türk Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını ve ülkemizin gözbebeği şanlı Ordumuzun, Türk Silahlı Kuvvetler Günü'nü yürekten kutlar, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükran ile anıyorum. Ruhları şad mekanları cennet olsun…’

Başkan Güder’den 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak, “30 Ağustos Zaferi; Milletimizin özgürlük ve bağımsızlık yolundaki inanç, irade ve kararlılığını bütün dünyaya gösterdiği duruşun bir göstergesidir.” dedi.

Başkan Şerifoğulları’ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101'inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, “Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.” dedi.

Elazığ’da 30 Ağustos Programı Açıklandı

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Elazığ’da yapılacak olan tören programı belli oldu.

Hemşehrimiz Güder, Başarılı Mülki İdare Amirleri Listesinde!

2021 yılında Varto ilçesine Kaymakam olarak atanan aynı zamanda Belediye Başkanı vekili görevini de yürüten Elazığlı hemşehrimiz Mehmet Güder, Cumhurbaşkanlı'ğının imzaladığı mülki idareler son kararnamesi ile Teftiş Kurulu Başkanlığı Mülkiye Müfettişliğine atandı.

TCL Dubai, Yılın Elektronik Şirketi Ödülünü Kazandı

TCL Dubai, 2023 International Business Awards’ta Yılın Elektronik Şirketi Ödülünü Kazandı

Av Sezonu 26 Ağustos’ta Başlayacak

Elazığ’da kara avı 26 Ağustos 2023 tarihinde başlıyor. Merkez Av Komisyonu, av döneminde geçerli olmak üzere Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ’da da kara avcılığıyla ilgili yer alan avlanma usul ve esaslarını belirledi.

Son Kararı Hakem Kurulu Verecek

KESK ve Kamu-Sen’in olmadığı Kamu Toplu Sözleşme görüşmelerinin 3’üncüsünde de sonuç çıkmadı. Memurların zam oranına Kamu Görevlileri Hakem Kurulu karar verecek.

Toplam 1518 haber.