Gündem

Gündem Haberleri

10 soruda 'Kentsel Dönüşüm' Kredisi!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, “10 Soruda Kentsel Dönüşüm Kredisi” soru ve cevaplarını yayımladı.

Bakan Kurum Duyurdu!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Malatya'da açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, Elazığ’da 505 konutun inşasına başlanıldığını duyurdu.

Engelsiz Yaşam Merkezi’nde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı Düzenlendi

Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim gören özel gereksinimli bireyler, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla program düzenledi.

Başkan Alan, Hisarcıklıoğlu’nu Ziyaret Etti

Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti.

İsveç’ten Deprem Bölgelerine Gönüllü Yardım Kampanyası

Avrupa’da yaşayan Elazığlılıar Deprem Bölgesine yardım eli uzattı. Elazığda yardımı koordine eden Nihat Nesim Kampanyaya yönelik açıklamalarda bulundu.

Anadolu Vakfı’ndan Bursiyerlerine Deprem Psikolojisi Eğitimi

Deprem bölgesinde yaşayan ve felaketten etkilenen 100’den fazla bursiyerine maddi ve manevi destek çalışmalarını sürdüren Anadolu Vakfı, bursiyerleri için “Deprem Psikolojisi” etkinliği düzenledi. Uzman Klinik Psikolog katılımıyla gerçekleştirilen iki saatlik çevrimiçi etkinlikte; deprem travmalarından, bu travmalar ile yaşamanın ve başa çıkabilmenin yollarından bahsedildi.

YA HEP, YA HİÇ…(BOTAŞ özelinde)

Değerli vatandaşlar, elektrik dağıtım ve iletim hizmetlerinin özel şirketler tarafından yürütülmesi sonucu vatandaşları ısıtırken yakan, aydınlatırken çarpan bir durumla karşı karşıya bıraktığı ve devletten ucuz bedelle alınan elektriğin fahiş bedelle aboneye fatura edildiğini daha önceki birçok yazımda detaylarıyla sizlere aktarmıştım. DOĞRU PARTİ adına çözüm olarak da bu hizmetlerin kamu eliyle yürütülmesinin olmazsa olmaz olduğunu belirtmiştim. Şu an uygulanan bu yöntemde kazanan yandaş/paydaş firmalar, kaybeden devletimiz ve milletimizdir.

Erdoğan ve Devlet Bahçeli’nin Elazığ Programı İleri Bir Tarihe Ertelendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, 14 Mart Salı günü gerçekleştirecekleri Elazığ programı ileri bir tarihe ertelendi.

Meteoroloji Uyardı! Kuvvetli Yağış Geliyor

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, Elazığ ve bölge iller için sağanak yağışa karşı uyarıda bulundu.

Genel Başkan Vecdet Öz'den 8 Mart Mesajı

Adalet Partisi (AP) Genel Başkanı Vecdet Öz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

SİBUR'dan Depremzedelere Yardım

SİBUR, depremzedelere yardım için Türkiye AFAD’ına 1 milyon dolar transfer etti.

KızlarSoruyor Çalışan Kadının Nabzını Yokladı

Kadınlar Gününde Kızlar Soruyor’dan Kadınların Çalışma Hayatı Araştırması

Başkan Şerifoğulları’ndan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Tarihin Tekrarı

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı Cezmi Orkun gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunuyor.

Başkan Şerifoğulları’ndan Berat Kandili Mesajı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Depremden Etkilenen Öğrenciler İçin Karar

YÖK'ten depremden etkilenen öğrenciler için yeni bir karar geldi. Buna göre; olağanüstü hal (OHAL) kapsamında yükseköğretim alanında tedbirler getiren Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile depremden etkilenen öğrencilerden katkı payı ve öğrenim ücreti ödemeleri alınmayacak.

Naci Görür : 'Jeoloji ve Coğrafya Temel Dersler Olsun'

Elazığlı Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, ortaokul ve liselerde jeoloji ile coğrafya derslerinin temel dersler olarak okutulmasını istedi.

AFAD'dan deprem harita uygulaması

Türkiye'yi derinden sarsan deprem felaketlerinin ardından herkesin merak ettiği konu, oturduğu evin fay hattı üzerinde olup olmadığı. AFAD, yeni duyurduğu bir uygulama ile herkesin merak ettiği bu soruya yanıt bulabileceğini duyurdu.

'Ata Yurdunuzu Kalıcı Olarak Terk Etmeyin!'

Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem bölgesinde yaşayan ancak şartların zorluğu sebebiyle diğer yerlere giden afetzedelere çağrıda bulunarak; "Şehrinize sahip çıkın, ata yurdunuzu asla kalıcı olarak terk etmeyin” dedi.

Toplam 1404 haber.