Ekonomi

Ekonomi Haberleri

ELMÜTDER Başkanı AYAZ, İMKON’u ZİYARET Etti

ELMÜTDER Başkanı Miraç Ayaz, İMKON Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ile toplantıda bir araya geldi.

MÜSİAD Sameks Kasım Ayı Verileri Açıklandı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kasım ayı SAMEKS verileri açıklandı. Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Başkanı Tekin Gürkan Kasım Ayı SAMEKS Verilerini değerlendirdi.

Başkan Gürkan, MÜSİAD EXPO 2022 Sonrasını Değerlendirdi

MÜSİAD Elazığ Başkanı Gürkan MÜSİAD EXPO 2022 Sonrası değerlendirmelerde bulundu

MÜSİAD Elazığ Başkanı Gürkan’dan MÜSİAD EXPO 2022’ye Davet

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Başkanı Tekin Gürkan 2-5 Kasım tarihlerinde İstanbul TÜYAP’da düzenlenecek olan MÜSİAD EXPO 2022 Fuarı hakkında açıklamalarda bulundu.

Trendyol, küresel mobil pazaryeri Joom’a katıldı

Küresel mobil pazaryeri Joom, Türkiye'nin en büyük perakende platformlarından biri olan Trendyol Grubu'nun Joom platformuna katıldığını açıkladı. Müşterilerine en iyi alışveriş deneyimini sunma gayesiyle bir araya gelen iki şirket, böylelikle kaliteli Türk ürünlerini dünya çapında tanıtabilmek için güçlerini birleştirecek.

MAMA şimdi İstanbul'da

MAMA (Mobil İlişkilendirme ve Pazarlama Analitiği) etkinliği 11 Ekim Salı günü Soho House’da küresel ilişkilendirme lideri AppsFlyer ev sahipliğinde düzenlendi.

Keskin, Esnaf kredi paketi piyasaya olumlu yansıyacak

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, esnaf ve sanatkarlar için başlatılan yeni kredi destek paketini desteklediklerini belirterek, “Esnafın ekonomik krizlere karşı korunması, ekonominin temellerinin sağlam kalmasını sağlar” dedi.

MTSO ve MTB’den birliktelik vurgusu

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 1 Ekim’de yapılan seçimle yeniden Malatya Ticaret Borsası (MTB) Başkanı seçilen Ramazan Özcan’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Esenlik’ten Tarladan Sofralarınıza Gelen Lezzetler

Kuruluşundan beri devamlı büyüyen ve güçlenen Malatya halkına Kaliteli ve hesaplı ürünleri taze olarak sunmak için mücadele eden Esenlik Şirketi Malatyalı üreticileri de unutmuyor.

Gürkan, Expo 2028 Malatya’yı Bölgede Cazibe ve Çekim Merkezine Dönüştürecek

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Hollanda’nın Amsterdam şehrinde düzenlenen 74’üncü genel kurul sonrasında, EXPO 2028’in Malatya’da yapılacağını açıkladı.

Eaton, S&P Küresel Pazar Araştırması Raporu’nu yayınlandı!

Eaton araştırması, dijital dönüşüm ile enerji dönüşümü çalışmaları arasındaki açıklığı bularak, her iki alanda da ilerletme fırsatını vurguluyor.

Elazığ’da yeni kurulan Teknova OSB’de İlk Yatırım İçin Kazma Vuruluyor!

İlimizin ve bölgemizin gelişimi ve ekonomik refahı için büyük önem taşıyan Teknova OSB’de OSB’de ilk fabrika yatırımına başlıyor.

Asya Verimlilik Teşkilatı’nın 13. Genel Sekreteri Dr. Indra Pradana Singawinata oldu

Asya Verimlilik Teşkilatı (AVT), Dr. Indra Pradana Singawinata'nın 16 Eylül 2022 tarihinden itibaren AVT Genel Sekreteri rolünü üstlendiğini duyurdu.

Pancar Alım Fiyatı 2,5 Lira Olmalı

Malatya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı Yunus Kılınç, pancar alım kampanyasının başlamasına rağmen pancar alım fiyatının açıklanmadığını belirterek " Üreticiler olarak; ‘emeğini biz çekiyoruz, güneşin alnında kalan bizleriz" diyerek pancar alım fiyatının en az 2,5 lira olmasını istedi.

Başkan ARSLAN, Ağustos Ayi İhracat Rakamlarını Değerlendirdi.

Elazığ ihracatı ilk 8 ayda bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 15.3 artış gösterdi…

Elazığ TSO’dan ‘Enerji Maliyetleri’ İle İlgili Açıklama

Elazığ TSO; Enerjiye yapılan zamlar işdünyası ve toplumun tümünü olumsuz yönde etkileyecektir…

VELUX Group’ta CEO pozisyonuna Lars Petersson getirildi

VELUX Group’ta emekliliğe ayrılma kararı alan David Briggs’ın koltuğuna yeni CEO olarak Lars Petersson atandı. Şu anda Hempel şirketinin Başkan ve CEO’su olan Lars Petersson, 1 Kasım 2022 itibarıyla VELUX şirketinde görevi devralacak. Bu tarihe kadar VELUX CFO’su Anders Götzsche vekil CEO rolünü üstlenecek.

Rus üreticiler CNR Food İstanbul 2022'de yer alacak

"Made in Russia" markası altında birleşen Rus şirketleri ürünlerini 31 Ağustos - 3 Eylül tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek olan Uluslararası Gıda, İçecek, Gıda İşleme, Depolama, Soğutma Sistemleri, Lojistik ve Mağaza Ekipmanları fuarı CNR Food İstanbul 2022’de sergileyecek.

Elazığ TSO GES Sorununu Mahkemeye Taşıdı…

Başkan Arslan, Elazığ TSO’nun bağlı bulunduğu kanun ve ilgili yönetmelikler gereğince üyelerinin her türlü sorun ve mağduriyetini önleyecek girişimleri etik kuralları ve kurumsal duruşla yerine getirdiklerini söyledi.

Toplam 341 haber.