Elazığ'da Altın Borcu Olanlar Dikkat!

Altın fiyatlarında yaşanan son dakika gelişmeleri yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Altın fiyatlarında yaşanan son dakika gelişmeleri yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Merkez Bankası'nın faizi yüzde 50 oranında sabit tutmasının ardından gram ve çeyrek fiyatlarında dalgalanmalar başlarken güncel altın fiyatları merak konusu oldu. Vatandaşlar 'Altın fiyatları yükselecek mi düşecek mi?' sorusunu araştırırken ABD'li dev bankadan korkutan uyarı geldi. Altın borcu olanlar dikkat! Bank of America, altın ve gümüş fiyatlarına ilişkin tahminini güncelledi.

2024 güncel altın fiyatları vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam ediliyor.

Gram ve çeyrek altın fiyatları rekor seviyelere koşarken gelen açıklamalar yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Peki altın fiyatları yükselecek mi düşecek mi? Altın alınır mı satılır mı? Altın borcu olanlar dikkat! ABD'li dev bankadan korkutan altın tahmini. Yıl sonu rakamlarını güncellediler. Tüm bildiklerinizi unutun, birden alevlenecek.

DEV BANKADAN KORKUTAN ALTIN TAHMİNİ

ABD'li bankacılık devi Bank of America (BofA), altın ve gümüş fiyatları ile ilgili yıl sonu tahminlerini güncelledi. Banka, ons altın fiyatlarının 2025 yılına kadar 3 bin doları aşacağı öngörüsünde bulundu. Banka, özellikle Çin Merkez Bankası'nın sadece 2023 yılında 200 tondan fazla sarı metal toplayarak altın piyasasını desteklediğini ifade etti. Ayrıca Çin'deki bireysel talebin güçlü seyrettiğine de vurgu yapıldı.

ALTIN BORCU OLANLAR DİKKAT! TÜM BİLDİKLERİNİZİ UNUTUN

BofA, daha önce Fed'in 2024 yılının ilk çeyreğinde faizleri düşürmesi halinde ons altın için 2 bin 400 dolar tahminini yapmıştı. Son değerlendirmesinde tahminlerini yukarı çeken banka, ons altın için 3 bin dolar ve ons gümüş için 30 dolar öngörüsünü paylaştı.
 

Kaynak: Günışığı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN