Elazığ'da Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri

Elazığ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında yılsonu sergisi açılışı ve kan bağışı kampanyası düzenlendi.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası nedeniyle Elazığ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Yılsonu Sergisi Açılışı ve Kan Bağışı Kampanyası düzenlendi.
Elazığ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne bağlı halk eğitimi merkezleri kursiyerlerinin hazırladığı "Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri"nin açılış programı Vali Ömer Toraman, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, Emniyet Müdürü Adnan Karayel, MHP Elazığ İl Başkanı Yunus Bal, Elazığ Baro Başkanı Melih Efe, Elazığ Kent Konseyi Başkanı M.Nafiz Koca, protokol üyeleri, kursiyerler ve çok sayıda ziyaretçinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış töreninin ardından Halk Oyunları Gösterisi sergilendi ve Halk Eğitim Müdürlüğü Kursiyerleri tarafından yapılan eserler il protokolüne tanıtıldı.

*KURSİYERLERİN ÜRÜNLER MİSAFİRLERİN BEĞENİSİNE SUNULDU

Sergide yıl boyunca Halk Eğitim Merkezi’nde usta öğreticiler ve kursiyerler tarafından yapılan Çini, Seramik, Ahşap Oyma, Bakır İşleme gibi ürünler üç gün boyunca misafirlerin beğenisine sunulacak. Programda konuşan Elazığ Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Tabar, Hayat Boyu Öğrenme Haftası nedeniyle birçok etkinlik planladıklarını söyleyerek, tüm vatandaşları etkinliklere katılmaya davet etti. Program daha sonra Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Kızılay İşbirliğinde düzenlenen kan bağışı kampanyası ile devam etti. Kan bağışı kampanyasına Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Çalışanları, Usta Öğreticiler, Kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.
 

Kaynak: Günışığı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN