Teknoloji

Teknoloji Haberleri

Projesi Kabul Olan Yatırımcılarla Protokol İmzalandı

TKDK İl Koordinatörlüğünde gerçekleştirilen programa Vali Murat ZORLUOĞLU, TKDK Elazığ İl Koordinatörü Turan KARAHAN ile yatırımcılar katıldı

Kardiyak Rehabilitasyon Ünitesi Hizmete Girdi

İlimizde Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulan Kardiyak Rehabilitasyon Ünitesi bölge halkı ve hastaların hizmetine sunuldu.

Bilim Merkezi Hizmete Açıldı

Türkiye’nin 6. bilim merkezi olan, kamu ve özel teşebbüs desteği ile yapılan ilk merkez olma özelliğini taşıyan ‘Elazığ Bilim Merkezi’ törenle açıldı.

3. FIRAT YAZILIM VE TEKNOLOJİ PROJE PAZARI

Üniversitemiz tarafından 27.05.2015 tarihinde "3. Fırat Yazılım ve Teknoloji Pazarı" ve Lisans Bitirme Projeleri Sergisi düzenlencektir.

Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesi Proje Sergisi Açılışı.

Açılışa İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ, Müdür Yardımcısı Feyzi GÜRTÜRK, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldılar.

Fırat Üniversitesi Teknogirişim'de Büyük Başarı Sağladı

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen "Teknogirişim Sermaye Destek Programı" kapsamında başvuru birincisi olan Elazığ, başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından, endüstri gelişmişliği ve üniversite sayılarının yüksek olduğu Ankara, İstanbul ve İzmir'den sonra başvurusu kabul edilen desteklenmeye değer iller arasında 23 girişimci ile 4. sıraya yerleşmiştir.

BÜYÜKŞEHİRDEN ÜCRETSİZ İNTERNET VE ŞARJ HİZMETİ

Yaptığı yatırım, hizmet ve uygulamalarla daha yaşanılabilir bir Malatya hedefleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi, hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor.

İstanbul’a yeni mega proje

İstanbul Mega Proje Tanıtımı, İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Android telefonların gizli kodları

Bazı Android telefonlarda bulunan gizli bir özellik ile cihazın hiç bilmediğiniz bir ekranına ulaşabilirsiniz.

En gözde proje TANAP

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız "TANAP bizim en gözde projemizdir. TANAP'la ilgili herhangi bir tereddüt gerektiren husus yoktur. 2018'de tamamlayıp hizmete sunacağız" dedi.

15 DAKİKADA HIV VİRÜSÜNÜ TESPİT EDEN TELEFON APARATI

California Üniversitesi tarafından yapılan ar-ge çalışmaları sonucunda akıllı cihazlarlara kulaklık girişi vasıtasıyla bağlantı kuran bir aparat yaptılar. Bu aparat AIDS hastalığına yol açan HIV virüsünün negatif ya da pozitif durumunu kontrolünü sağlayarak hastalık teşhisi yapabiliyor.

LG styler yeni nesil Çamaşır Makinesi Kuru Temizleme

LG Styler tüketicilerin gardıropları üzerindeki kontrolünü artırmasına yardımcı oluyor.

NFC nedir , Nasıl kullanılır , Ne işe yarar ?

Çoğu akıllı telefonda bulunan NFC (yakın alan iletişimi) teknolojisi nedir ?

Demiryolları rekabete açılacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, demiryollarını serbestleşmeyle rekabete açmak istediklerini belirterek, "Bununla ilgili tüm hazırlıklarımız bitti. 1-2 ay içerisinde bunu açıklayacağız" dedi.

20 Milyon Kişiye e-Devlet Hizmeti

Bakan Elvan, "Bugün itibariyle e-Devlet Kapısı kullanıcı sayısı 20 milyonu geçti. 2014 yılında 3,5 milyon yeni kullanıcı sisteme dahil oldu" dedi.

Milli tüfek seri üretime geçiyor

Savunma Sanayii İcra Komitesi, Milli Piyade Tüfeği Projesi'nde seri üretime geçilmesine karar verdi.

Havacılıkta tüm zamanların rekoru

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye genelinde havalimanlarından 2014 yılında hizmet alan havayolu yolcu sayısının 166 milyonu, uçak trafiğinin ise 1,6 milyonu geçtiğini, havacılıkta tüm zamanların rekorunun kırıldığını bildirdi.

Toplam 112 haber.