ABYB'den Ülkü Ocakları'na Ziyaret

Anadolu Basın Yayın Birliği Malatya Şube Başkanı Filiz Yavuzkurt ve yönetim kurulu, Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Turgay Şengönül'e ziyaret gerçekleştirdi.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Anadolu Basın Yayın Birliği Malatya Şube Başkanı Filiz Yavuzkurt ve yönetim kurulu, Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Turgay Şengönül'e ziyaret gerçekleştirdi.
Ziyarette 6 Şubat depremi sonrası Malatya ile ilgili istişarelerde bulunurken, ABYB Malatya Şube Başkanı Yavuzkurt, " Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Turgay Şengönül ve tüm ekibi hakikaten depremden bu yana hep sahadalar ve depremzedelerimizin her daim yanındalar. Bundan dolayı Sayın Başkanımıza ve tüm ekibine çok teşekkür ediyoruz. Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığına geldiği günden bu yana insanları ayrıştırmadan yapmış olduğu destekler hakikaten takdire şayandır. Türk gençliğinin yetişmesinde  çok önemli yeri olan Ülkü Ocakları, 60 yılı aşkın tertemiz bir mazisiyle koca bir çınardır" ifadelerini kullandı.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ülkü Ocakları Malatya İl başkanı Turgay Şengönül ise, " 6 Şubat depreminin hemen ardından Ülkü Ocakları olarak hep sahadaydık. Sahada olmaya devam ediyoruz. Yüzyılın afeti sonrası depremzede vatandaşlarımızın bizlere olan güveni hakikaten bizleri ziyadesiyle sevindirmekte, ve işimizin doğruluğu konusunda ilerlememize vesile olmaktadır. Ülkü Ocakları Türk Milletinin 57.alayıdır.Kendimizi ve kendi tarihimizi bilirsek birlik ve beraberlik anlayışı içinde vatanını karşılıksız seven insanların birbirlerini sevme mecburiyeti içerisinde milli bir anlayışla hayatımızın gayesi saydığımız müşterek ülkümüzün zafere ulaşması uğrunda, birlikte kurduğumuz iman ocağının sönmeden yanacağına ve bir gün milletimizin kara talihinin değiştirileceğine söz veriyoruz. Bu Ocak'ta buluşanlar yetişenler Türk Milliyetçiliği fikrinde hayata bakanlar farklı coğrafyalarda olsa bile yüreği Türk Vatanı, Türk bayrağı, Türk Devleti ve Türk Ülküsü'nde Kızılelma'da birleşen insanların oluşturduğu topluluktur. Türkiye'nin müreffeh geleceği üzerine Türk münevverlerinin, Türk Gençlerinin buluşma ve eğitim ocağı olan Ülkü Ocaklarında Milliyetçilik anlayışı Atatürk'ün ifade ettiği gibi İnsan sevgisine dayalıdır. İnsanın şahsiyetini ve hürriyetini ön plana alır. Fikriyatımızı doktiriner bir disipline sokan Başbuğ Alparslan Türkeş'in şu veciz sözü Ülkü Ocaklarının temel prensibi olmuştur. "Hepiniz birer Türk Bayrağı'sınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin." İnanıyoruz ki;Bölünme kabul etmez, kutsal bir bütün halinde Büyük Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz. dedi .
Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Turgay Şengönül, kısa zaman içerisinde projelere devam edeceklerini kaydetti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN