Arguvan İlçesinin Doğal Güzelliklerini Objektiflerde

Fotoğraf Severler, Arguvan İlçesinin Doğal Güzelliklerini Objektiflerine Yansıttı

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Malatya Kent Konseyi Sanatsal Çalışma Grubu bünyesindeki Fotoğraf atölyesi, Malatya’nın Arguvan ilçesinde bir dizi etkinlik düzenledi. 

Kent Konseyi Sanatsal Çalışma Grubu, Malatya’nın tanıtımı ile ilgili ilçelere geziler düzenlemeye devam ediyor. Fotoğraf severler bu etkinlikler kapsamında, Arguvan İlçesinin tarihini ve doğal güzelliklerini gezerek çekimlerini gerçekleştirdiler. 

Malatya’nın ilçelerinin tanıtımını yapan sanatsal çalışma grubunun bu sefer ki adresi Arguvan İlçesi oldu.  

Fotoğrafçılar;  Arguvan ilçesinde saz yapım evi atölyesi, kayısı hasadı, Balıklı Park, Taş evler, Lavanta Tarlasını ve ilçenin doğal güzelliklerini objektiflerine yansıttılar. Fotoğraf çekimleri renkli görüntülere sahne oldu. 

Arguvan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi tarafından misafir edilen ve ilçeyi gezen fotoğraf severler, Arguvan ilçesinin Ermisli Mahallesinde saz yapım atölyesi ve kayısı hasadı, Kızık mahallesinde balıklı park, Gökağaç mahallesinde eski taş evler ve son olarak Lavanta Tarlasının çekimlerini gerçekleştirdiler. 
 
Adıgüzelman: Fotoğraf ekibi ile birlikte güzel kareler yakaladık

Fotoğraf severlere Arguvan ilçesinin çekimlerinde eşlik eden Arguvan Belediyesi Basın Danışmanı Sevil Adıgüzelman, “Arguvan ilçemizde Malatya Kent Konseyi fotoğraf çalışma grubunu misafir ettik. Birlikte Ermisli Mahallemizde kayısı hasadı ve Hasan Sarıgül’e ait saz yapım atölyesini devamında Kızık mahallemizde Balıklı Park’ı, Gökağaç Mahallemizde taş evler ve yöresel kıyafet çekimlerini yaptıktan sonra belediyemize ait Lavanta bahçemizde çekimler yaptık. Fotoğraf ekibi ile birlikte güzel kareler yakaladık. Onlara eşlik etmekten mutluluk duydum. Başkanımızın selamlarını iletiyorum” dedi. 

Mutlu: Güzel bir etkinlik oldu

Fotoğraf sanatçısı Müslüm Mutlu, “Malatya Kent Konseyi Fotoğraf Çalışma Grubu olarak Arguvan ilçemize geldik. Arguvan ilçemizde kayısı, buğday ve lavanta bahçelerinde hasatların çekimini yaptık. Güzel bir hava var ve güzel bir etkinlik oldu. Arguvan Belediyesine misafirperverliklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN