ASHB EKİPLERİ ÇOCUKLAR İÇİN SAHADA

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının çocuk koruma mobil ekipleri 51 ildeki kırsal bölgeleri gezerek çocuklar, veliler ve kamu görevlileriyle görüşmeler yapacak.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, kırsal bölgelerde görev yapan mobil ekiplerin, farklı risk gruplarındaki çocukların okula devamını sağlamak amacıyla 5 bin 188 çocukla görüştüğünü, 2 bin 460 aileye rehberlik hizmeti verdiğini bildirdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının mobil ekipleri, Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı 5’inci 180 Günlük Eylem Planı çerçevesinde 1 Temmuz-31 Aralık 2021 tarihleri arasında 22 ilin kırsal bölgelerinde sosyoekonomik yönden dezavantajlı ve risk gruplarındaki çocuklar ile ailelere yönelik tespit, değerlendirme ve yönlendirme çalışması gerçekleştirdi. 804 köy ziyaret edilerek, 4 bin 755 çocukla görüşüldü ve 2 bin 385 aileye rehberlik yapıldı.

Ayrıca ekipler ziyaret ettikleri köylerde muhtarlar, okul idarecileri, belediye görevlileri ve imamlarla da görüştü.

Ailelerle ve köylerdeki kamu görevlileriyle yapılan değerlendirmeler sonucunda 81 çocuk hakkında koruyucu ve destekleyici tedbir kararı alınarak, okula devam etmediği belirlenen çocukların okula devamı sağlandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Mobil ekiplerimiz 5 bin 188 çocuğumuzla görüştü, 2 bin 460 aileye rehberlik hizmeti verdik. 260 çocuğumuzu sosyal ve ekonomik destek hizmetlerimizden yararlandırdık.

Eğitim çağında olup da maddi gerekçelerle okula gidemeyen hiçbir çocuğumuz kalmayıncaya kadar çalışacağız” dedi.
 

Kaynak:Yeni Ufuk

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN