Bakan Akar, Elazığ Belediyesi Psikososyal Destek Çadırını Ziyaret Etti

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Elazığ Belediyesi Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi tarafından Kahramanmaraş'ta kurulan psikososyal destek çadırını ziyaret etti.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ilde şiddetli bir şekilde etkisini gösteren 7.7 ve 7.6 şiddetindeki deprem afetinin travma izlerini gidermek için Elazığ Belediyesi Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi tarafından Kahramanmaraş’ta kurulan psikososyal destek çadırını ziyaret etti.

Elazığ Belediyesi personellerinden çadırda yapılan faaliyetlere ilişkin bilgi alan Bakan Akar, personellere çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Çadırlarda destek alan depremzede çocuklarla sohbet eden Bakan Akar, çocukların istek ve taleplerini dinledi.

AKAR:       “RABBİM ÜLKEMİZE BİR DAHA BÖYLE ACILAR YAŞATMASIN”

Bakan Hulisi Akar, “Kahramanmaraş merkezli olan ve 11 ilimizi derinden etkileyen deprem felaketinin izlerini silmek için tüm Türkiye seferber oldu ve elinden gelen her türlü desteği sağladı. Elazığ Belediyesi olarak yaptığınız bu çalışma çok anlamlı. Deprem bölgesine kurduğunuz bu psikososyal destek çadırı ile depremzede çocuklarımız travmalarını yavaş yavaş atlatacak, depremin izlerini sileceklerdir. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Çok güzel bir çalışma. Rabbim, ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN