Başkan Çınar, Ödüllü Gençlik Projelerimizi Geniş Kesimlere Aktarma Fırsatı Yakaladık

Yeşilyurt Belediyesi'nin' Tam Bana Göre' Festivalinde Açtığı Stant Gençlerin Uğrak Noktasına Dönüştü

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Yeşilyurt Belediyesi’nin‘ Tam Bana Göre’ Festivalinde Açtığı Stant Gençlerin Uğrak Noktasına Dönüştü
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetim Başkanlığı tarafından Ankara Başkent Millet Bahçesinde düzenlenen ‘Tam Bana Göre’ festivalinde stant açarak, iki yıldır AK Parti Genel Merkezimiz tarafından ödüle layık görülen gençlik yatırımlarımızı ülkemizin dört bir tarafından gelen gençlerimize ve belediye başkanlarımıza anlatma ve aktarma fırsatı yakalıyoruz.” diye konuştu.
Dezavantajlı durumdaki gençleri sporla buluşturmak amacıyla başlattığı ‘Bu Takım Kazanır’ projesiyle AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetim Başkanlığı tarafından ödüllendirilen Yeşilyurt Belediyesinin Ankara Başkent Millet Bahçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Tam Bana Göre’ festivalinde ki tanıtım standına gençler yoğun ilgi gösterdi.
Konserlerden özel konferanslara, söyleşilerden tanıtım etkinliklerine kadar birbirinden farklı aktivitelerin yer aldığı ‘Tam Bana Göre’ festivalinde yerini alan Yeşilyurt Belediyesi tarafından kurulan stant da Malatya ve Yeşilyurt’un tarihi, kültürü, gastronomisi, sanatsal ve sportif vizyonu ile son yıllarda gençlere yönelik yapılan yatırımlar hakkında gelen misafirlere bilgilendirmeler yapılıyor. 
Malatya’da ilk kez Yeşilyurt Belediyesi tarafından başlatılan ve bu yıl ikincisi düzenlenen Ayak Bilardosu Turnuvalarında kullanılan yeşil zeminli sahaya büyük ilgi gösteren gençler kendi aralarında maç yaparak inceleme gezilerini keyifli hale getiriyorlar. 
Yeşilyurt Belediye standını ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin yanı sıra AK Parti Milletvekilleri, Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanları ile Türkiye’nin farklı kentlerinden katılım gösteren gençlerle yakından ilgilenen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, gelen misafirlerine Yeşilyurt Belediyesi tarafından üretimi yapılan Kayısı Çekirdeği Kahvesinin yanı sıra Malatya Kayısısı ikram ediyor.  ‘44 Yıl Hatır Kahvesi’ ismi koyulan Kayısı Çekirdeği Kahvesini tatmadan gitmeyen ziyaretçiler, gösterilen misafirperverlik ve yapılan ikramlardan dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sundular.
AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetim Başkanlığı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Tam Bana Göre’ festivalinde yer almaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan ‘Tam Bana Göre’ festivalinde yer alarak kentimizin ve ilçemizin tanıtımını yapıyoruz. Burada büyük bir heyecan ve coşku yaşanıyor, böylesine güzel bir etkinlikte yer almaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. AK Parti Genel Merkezimiz tarafından ödüle layık görülen projelerimizi burada gençlerimizle paylaşıyoruz ve onları kentimize davet ediyoruz. Geçen yıl ki heyecan kaldığı yerden devam ediyor. Ülkemizin dört bir tarafından gelen gençlerimizin heyecanı ve enerjisi ortamı daha da renklendiriyor. Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanımızdan aldığımız ödülün ardından bu yılda ‘Bu Takım Kazanır’ projemizle AK Parti Genel Merkezimiz tarafından ödül almanın verdiği onur ve gururla birlikte bizlerde standımızda gelen misafirlerimizi büyük bir heyecanla ağırlıyoruz. Gelen tüm misafirlerimize kentimizle ilgili, ilçemizle ilgili, gençlik yatırımlarımızla ilgili bilgiler paylaşıp, kayısı çekirdeği kahvemiz ile ünlü kayısımızı ikram ediyoruz. Halk oyunları ekibimiz tarafından sergilenen yöresel oyunlarıyla renklenen standımızın gördüğü büyük ilgi bizleri mutlu ediyor. Burada çok güzel organizasyon ve etkinlikler oluyor. Standımız önünde kurduğumuz ayak bilardosu sahamıza ilgi gösteren gençlerimiz kendi aralarında maç yaparak keyifli anlar yaşıyorlar. Standımız ziyaretçilerimizin uğrak noktasına dönüştü. Malatya’nın ve Yeşilyurt’un en güzel şekilde tanıtılması için ekiplerimizle birlikte elimizden geleni yapıyoruz. Pazar gününe kadar buradayız, tüm gençlerimizi, burada yaşayan hemşehrilerimizi ve yolu Malatya’dan geçen herkesi bekliyoruz.” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN