Başkan DEMEZ'den 10 Kasım Basın Açıklaması

Başkan DEMEZ, '10 Kasım Atatürk'ü Anma' Dolayısıyla Mesaj Yayımladı.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Çağdaş Türkiye’ nin kurucusu, ulusal bağımsızlığımızın önderi, yaşamını Türk milletinin bağımsızlığına ve gelişimine adamış eşsiz lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ü kaybettiğimiz 10 Kasım, ulusumuzda ortak hüznün tarihidir.
10 Kasım 1938’de saat 9’u 5 geçe büyük lider, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikal etmiştir. Ancak bu ayrılık yalnızca bedeni bir ayrılıktır.
Zira Ulu Önder Atatürk fikirleri ve yaptıklarıyla sonsuza dek bizimle birlikte olacaktır.
Bu 10 Kasım’da ülke olarak hüzünlü  olmanın yanı sıra ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmayı ve gelecek kuşaklara O’nun fikirlerinin ışığını taşımayı bir borç bilmekteyiz.
En iyi ve en doğru şekilde onu anlamalı, gösterdiği hedeflere ilerlemeli, ülkemizi münhasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için elimizden gelen her türlü çabayı göstermeliyiz. 
İçine birçok şeyi sığdırdığı kısa yaşamının en son anına kadar memleketine hizmet etmiş olan büyük lider; “Benden sonra beni benimsemek isteyenler bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar” diyerek kurduğu cumhuriyete sahip çıkılmasını ve bunun ise çok çalışılarak bilimde ileri bir seviyeye çıkılması suretiyle gerçekleşeceğini ifade etmiştir. 
İşte, bütün 10 Kasım’lar bu yüzden ulusça içinde bulunduğumuz mateme rağmen; Atatürk’ün fikirlerinin en iyi şekilde anlaşılarak tatbik edileceği günler olarak kalmalıdır. 
10 Kasım’larda bizler onu her seferinden daha da iyi anlayarak, düşüncelerinden en üst düzeyde istifade ederek, ilmin ve fennin ışığında ülkemiz ve ulusumuz için daha iyi neler yapabiliriz sorusuna cevaplar aramalı bu hususta gerekli gayreti göstermeliyiz.
Bizler hukukçular olarak Atamızın göstermiş olduğu hedefe durmadan ilerleyeceğimize söz veriyoruz.
Son olarak;
Ölürse beden ölür, fikirler ölümsüzdür. Ey Gazi Mustafa Kemal Atatürk!
Sen ebedi mekânında rahat uyu! Bizler emanet ettiğin Türkiye Cumhuriyeti’ne her zaman olduğu gibi gönülden sahip çıkacak ve sana layık bir ulus olmaya devam edeceğiz.
Ruhun şad olsun.
                                                Av.ONUR DEMEZ
                                   MALATYA BAROSU BAŞKANI
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN