Başkan Güder'den 2019'dan 2024'e Dev Hizmetler

Başkan Güder, 'Hayallerim daha bitmedi. İlçemiz için çalışmaya devam edeceğim' derken yeni hedefinin kentsel dönüşüm olduğunu ifade etti.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder vizyoner yönetimiyle ön plana çıkarken Battalgazi’de daha yapılacak çok iş var diyerek ilçeye daha güçlü, daha etkin bir anlayışla hizmet etmeyi kendine görev biliyor. Görevde olduğu süre içerisinde dünyada yaşanan krizlerle, pandemiyle, 2020 Elazığ depremi ve 6 Şubat depremleri gibi türlü zorluklarla mücadele ederek devrim niteliğinde projelere imza atan Başkan Güder, “Hayallerim daha bitmedi. İlçemiz için çalışmaya devam edeceğim” derken yeni hedefinin kentsel dönüşüm olduğunu ifade etti. 

2019 yılında göreve gelen ve görevi devraldıktan sonra ilçeye katmadeğer katacak, vizyonel projeleri kazandıran Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 4 yıllık süre içerisinde gece gündüz demeden hizmetini sürdürdü. İlk göreve geldiğinde israfı önleyerek, bütçeyi doğru yerlerde kullanılması yönünde talimatlar vererek belediyeyi ilk olarak maddi açıdan sağlam temeller üzerine inşa etti. İlk projesi belediyeyi araç kiralama yükünden kurtarmak olan Başkan Güder’in bu adımı milyonların belediye kasasında kalmasını sağladı. İlçeyi geliştirmek anlamında onlarca yatırımı hayata geçiren Başkan Güder’iin en büyük yatırımlarından biri Kırkgöz Sahil Parkı.

Malatya’nın Sahil Projesi: Kırkgöz Sahil Parkı
Başkan Güder, Malatya’nın sahile kavuşması amacıyla 2022 yılında düğmeye bastı ve bir yıl gibi kısa bir sürede Karakaya Baraj Gölü’nün sahip olduğu potansiyeli değerlendirerek 150 bin metrekareye yayılan Kırkgöz Sahil Parkı’nı halkın kullanımına sundu. 100 milyonluk projeyle hayat bulan ve ziyaretçilerin yürüyüş, bisiklet, piknik, balık tutma, su sporları ve zipline gibi aktiviteler yapabileceği olanaklara sahip olan parkın içerisinde ayrıca, çocuk oyun alanı, kuş gözlem kulesi, açık hava tiyatrosu, seyir amfi ve foto alanı, dinlenme ve gezi alanları, doğal seyir ve oturma alanı, su kenarı pergole, otopark ve seyir terası bulunuyor.

Derme Deresi Canlanıyor, Bölge Nefes Alıyor
Battalgazi’nin renklerine renk katmayı amaç edinen Başkan Güder, ilklerine devam ederek uzun yıllardır atıl durumda olan Derme Deresi’ni Islah ve Park Projesi ile hayata döndürdü. Selçuklu Mahallesi’nden başlayan ve Eskimalatya’ya kadar devam eden Derme Deresi’nin 1. etabında 80 bin metrekarelik alanda 92 milyonluk dev yatırım hayata geçiyor. Vatandaşların yeşil alanlar içerisinde zaman geçirmesini amaçlayan Başkan Güder’in prestij çalışmaları arasındaki projenin içerisinde 12 kilometrelik yürüyüş yolları, bisiklet parkuru, çardaklar, ışık tüneli, çocuk oyun alanları, seyir terası, su değirmeni, kanal üstü yaya köprüsü, şelale, gölet, kaykay pisti, amfi tiyatro, sosyal tesisler, araç ve bisiklet köprüsünün yer alması planlanıyor.

Çevreyolu Altında İlk Kentsel Dönüşüm
Modern ve planlı kentleşmeyle Battalgazi’yi bölgede bir marka haline getirme hedefiyle yola çıkan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in yoğun gayret ve girişimleri sonucu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın olurlarıyla başlanılan Şehit Fevzi Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm tamamlandı ve hak sahipleri yuvalarına kavuştu. Çevreyolu altındaki bu ilk kapsamında 679 konut, 18 dükkan, kafeterya ve parkların yer aldığı 110 dönümlük alan dönüştürüldü. Halkın büyük beğenisini toplayan kentsel dönüşüm projesinin ikinci etabı da yakın zamanda başlayacak.
Eskimalatya Meydanına Kavuştu

İlçe halkının yıllardır hasretle beklediği proje Başkan Güder ile hayat buldu; Eskimalatya çehresini değiştiren yeni meydanına kavuştu. Eskimalatya Meydan Projesi ile tarihi doku modern bir yapıyla birleşerek ihtişamlı bir görünüme sahip oldu. 96 milyonluk dev yatırım ile 19 bin metrekarelik alanı kapsayan projede 72 araçlık açık otopark, kitap kafe, 44 adet dükkan, sosyal tesis ve meydan düzenlemesine yer verildi.

Orduzu Bölgesi, Çarşıbaşı Park Projesiyle Cazibe Merkezi Oluyor
Başkan Güder Çevre dostu belediyecilik anlayışına sahip olmak, bunu ilke edinerek hareket etmek amacıyla yeşili arttırırken doğayı korudu çalışmalarında. Daha yeşil bir Battalgazi için kentin en büyük yeşil alanı ilçeye kazandırılıyor. Halkın beğeniyle ziyaret ettiği Çınar Park Projesi, 10 kat büyütülerek 160 bin metrekarelik alana yayılıyor. 150 milyonluk dev proje sayesinde Orduzu Göleti, mevcut Çınar Park ile birleşiyor. Çarşıbaşı Park Projesi’nde yer alacak yürüyüş yolları, spor aletleri, bisiklet yolları, spor aletleri, bisiklet yolları, çardaklar ve rekreasyon alanları kısa zamanda vatandaşların hizmetine sunulacak.

İstihdam Sorunu Çözüme Kavuşuyor: TEKSTİLKENT Tamamlandı
Her alandaki sorunları çözüme kavuşturmak Güder’in alametifarikası oldu. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in yoğun çabaları sonucu istihdama katkı sunması amacıyla başlatılan ve Battalgazi Belediyesi’nin öncülük ettiği Tekstilkent Projesi tamamlandı. ‘Çalışan ve Üreten Gençler Programı’ çerçevesinde hayata geçirilen projede yaklaşık bin 500 kişiye istihdam sağlanacak. İlçeye katma değer yaratacak ve tekstilin yeni üssünü Battalgazi’ye taşıyacak olan fabrikanın ilk çarkları en kısa zamanda dönmeye başlayacak.

Gençlere 300 Milyonluk Dev Yatırım
Her kesimden insanımız için çalışmaya devam eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in en çok önem verdiği kesimlerden biri de gençler. Onların talebini yerine getirmek amacıyla gençlere serbest zamanlarını değerlendirebilecekleri bir alan oluşturan Başkan Güder, içinde kapalı spor salonu ve kamp merkezi, futbol sahaları, basketbol sahaları, voleybol sahaları, tenis kortları, gençlik merkezleri ve yüzme havuzu gibi maliyeti 300 milyonu aşan dev projeleri gençlerimizin hizmetine sundu.

Sınav Zamanında Da Gençlerin Yanında
Başkan Güder, “Gençler bizim her şeyimiz. Onların istikbalini düşünen yöneticilerin olması geleceğe daha da güvenle bakmamızı sağlıyor.” Diyen Başkan Güder, çocukların eğitimde ihtiyaçlarının giderilmesi adına büyük bir çalışmaya imza attı. Gerçekleştirilen çalışmayla birlikte 15 bin öğrenciye YKS deneme seti, 17 bin öğrenciye kırtasiye seti, 5.6.7 ve 8’nci sınıf öğrencilerine 20 bin kaynak desteği ve 10 bin evladımıza 30 bin adet kışlık kıyafet yardımı yapıldı.
20 Milyonluk Projeyle Hava Kalitesinin İyileştirilmesine Katkı Sağlandı
Türkiye’de ilçe bazında bir ilke daha imza atan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, "Hava Kalitesinin İyileştirilmesi Projesi" ile dar gelirli ailelere doğalgaz desteği sağlıyor. Battalgazi bölgesinde bulunan 600 vatandaşın konutuna doğalgaz dönüşümü ve mutfak yenileme çalışması yapıldı. Proje kapsamında 400 vatandaşa daha ulaşılacak.

Doğu Anadolu Bölgesi’nin En Büyük Sera ve Fidanlık Uygulama Alanı
Başkan Güder’in projeleriyle çiçek bahçesine dönüşen Battalgazi ilçesi, Sera ve Fidanlık Uygulama Alanı Projesiyle bu alanda Doğu Anadolu Bölgesi’nin  markası haline geliyor. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in ekonomiye kazandırdığı proje sayesinde 195 dekarlık alan üzerinde birçok bitki yetiştirilecek. Bunun yanında 95 bin metrekarelik alan üzerine kurulan Rulo Çim Üretim Tesisi ile hem belediye bütçesine katkıda bulunulacak hem de ilçe daha yeşil yarınlara kavuşacak.

Yatırımların bunda sonra da devam edeceğinin altını çizen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “ Battalgazi’de daha yapılacak çok iş var ilçemizi daha güçlü, daha etkin bir anlayışla hizmet etmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar vatandaşımızın yararına olacak yatırımlar gerçekleştirdik. Hayata geçirdiğimiz tüm projelerde ilçe halkımızın taleplerini ön planda tuttuk. Belediyemizin bütçesini doğru zamanda doğru yerlerde kullandık. 4 yıl içerisinde yaptığımız yatırımlar normalde 10 yılda yapılamayacak işler. Ama biz kısa süre içerisinde tamamladık ve hizmete sunduk. Bundan sonra da diyoruz ki; hayallerimiz var ve bu hayallerimizi gerçekleştirmek için çalışacağız. Bizim bundan sonraki öncelikli düşüncemiz kentsel dönüşüm. İlk projemiz TOKİ’yle birlikte yaptığımız Şehit Fevzi Kentsel dönüşüm alanlarıydı. Sonrasında geçtiğimiz günlerde temelini attımız 400 sosyal konut projesiydi. İlçemiz için ilk adımları attık. Önümüzdeki yıllarda da yapacağımız öncelikli işimiz kentsel dönüşüm olacak. İlçemizi dönüştürürken modern hale getireceğiz ve düzenli bir ilçe olmasını sağlayacağız. Bu değişimi hep birlikte yapacak Türkiye Yüzyılında ilçemizi kendi yüzüncü yılı olan 2028’e birlikte hazırlayacağız.” ifadelerini kullandı.  
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN