Başkan Gürkan, Minibüs ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı İnce'yi ziyaret etti

Başkan Gürkan: 'Bütün Etkinliklerimizde Esnaf Odalarımız Hep Yanımızda Yer Aldılar'

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yapılan 2022 yılı genel kurul toplantısında Oda Başkanlığına yeniden seçilen Malatya Minibüs ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce ve yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Malatya Minibüs ve Umum Servis Araçları Odasını ziyaret eden Başkan Gürkan, oda başkanlığına yeniden seçilen Mesut İnce, yönetim kurulu ve esnaflarla bir araya geldi.

BAŞKANIMIZ MALATYA İÇİN BİR DEĞERDİR
Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Malatya Minibüs ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce, “Battalgazi Belediye Başkanlığı döneminden itibaren Selahattin Başkanımız odamızı onlarca kez ziyaret etmiştir. Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan esnafımızın kıymetini her zaman bilmiştir ve desteklerini bizlerden esirgememiştir. Son dönemde yağan kar yağışıyla birlikte ana arterleri, otobüs, minibüs ve servislerin güzergâhlarındaki yolları açarak toplu taşıma hizmetlerinin devamı sağlandı. Bu konuda sıkıntı yaşamadık. Büyükşehir Belediyemiz kendi sorumluluk alanındaki yollarda tuzlama ve kar küreme çalışmalarını yaptı ve sorunsuz bir şekilde toplu taşımalarımıza devam ettik. 

Pandemi döneminde özellikle toplu taşıma esnaflarımızın büyük mağduriyetleri oluşmuştu. Bu noktada Büyükşehir Belediye Başkanımız, gıda kolisi, market çekleri, maddi destekler, esnaflarımızın güzergâh sorunları gibi her noktada esnafımızın yanında olmuştur. Malatya için Büyükşehir Belediye Başkanımız bir değerdir. Biz başkanımızın her zaman yanında olacağız ve olmaya devam edeceğiz. Şoför esnaflarımızla başkanımızın yanında dimdik durmaya devam edeceğiz” dedi.

Oda başkanlığına yeniden seçilen Mesut İnce ve yönetim kuruluna hayırlı olsun dileklerini ileten Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Şehirleri yönetirken katılımcı belediyecilik temel ilkesinde şehrimizdeki paydaşlarımızla birlikte yol haritamızı ve yön pusulamızı oluşturuyoruz. Şehrimizle ilgili kararı Büyükşehir Belediye Meclisimizin yanında informel meclis diye tabir ettiğimiz ve paydaşlarımızın yer aldığı Şehir Gönüllüleri Meclisimizde de alıyoruz. Geçtiğimiz üç yıl içerisinde Malatya’da, toplam yapılan hizmetleri kat edecek hizmetler yapılıyor. Bu hizmetlerin yapılmasının temel esası, amacı ve değeri yaptığımız istişarelerin sonucu ve neticesidir. Bu anlamda bizlere katkıda bulunan bütün paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Şehrimizde sosyal entegrasyon olması noktasında bütün meslek kuruluşlarımızla el ele veriyoruz. Malatya’da her hizmet yapılıyor. Bu Cenabı Allah’ın nimetidir. Esnafımıza teşekkür ediyorum. Şimdiye kadarki bütün etkinliklerimize katkıda bulundular. Oda başkanımıza ve esnaflarımıza yeni dönemin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN