Başkan Koçak'dan Mevlid Kandili mesajı

Ankara Pütürgeliler Sosyal Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Güzin Koçak, Peygamber Efendimizin doğumunun 1450. Yıl dönümü (Mevlid Kandili) dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Ankara Pütürgeliler Sosyal Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Güzin Koçak, Peygamber Efendimizin doğumunun 1450. Yıl dönümü (Mevlid Kandili) dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Koçak mesajında: “Bir olalım, diri olalım, kardeş olalım, Kalplerimizi birleştirelim… Toplum ve insanlığın Allah’ı anlamaya, anlatmaya ve insanlığa hediye ettiği Hz. Muhammed’in (S.A.V.) sevgisiyle şekillenmeye muhtaç olduğunu ifade eden Başkan Koçak “Fahr-i Kâinat efendimizin yeryüzünü şereflendirişinin yıldönümünü büyük bir mutlulukla kutluyoruz. Bilindiği gibi O’nun getirdiği din ve bizlere verdiği mesajlarla karanlıklar aydınlığa, nefretler sevgiye dönüşüyor. Bugün, hepimizin üzerinde durması gereken şey de, O’nun güzel ahlakı ve bizlere öğrettikleri olmalıdır. Kardeşliği ve paylaşmayı, bir ve beraber olmayı bizlere öğütlemiştir. Bu mübarek günde ve gecesinde, O’nun yüzü suyu hürmetine dualar ederek, O’nun sevgisi etrafında kalplerimizi birleştireceğiz. Böyle önemli gün ve geceler, beraberliğin, kardeşliğin, hoşgörünün, paylaşmanın ve dayanışmanın hat safhaya çıktığı müstesna zaman dilimleridir. Bu duygu ve düşüncelerle başta tüm hemşerilerimiz olmak üzere tüm İslam Âleminin Mevlid kandilini tebrik eder, cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna, aziz Milletimizin birlik, beraberlik ve kardeşliğine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim. Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıldönümü olan Mevlid Kandili hürmetine, Rabbim vatanımızı, memleketimizi devletimizi her türlü tehlikelerden korusun. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canla başla mücadele veren tüm güvenlik kuvvetlerimizi muhafaza eylesin ve onlara muzafferiyetler nasip eylesin.”  dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN