Başkan Şahin Şerifoğulları, Sahada İncelemelerde Bulundu

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehir kimliğine değer kazandıran Akpınar Mahallesi Yaşam Alanı ve Doğukent Spor Köyü'nde incelemelerde bulundu.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Geçtiğimiz dönemde vizyon projeleriyle şehri yepyeni marka değerlerle buluşturan Başkan Şahin Şerifoğulları, yeni dönemde şehrin geleceğine katma değer sağlayacak projelerine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Şahin Şerifoğulları, çalışmaları doğrultusunda, başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle birlikte açılışa hazırlanan Akpınar Mahallesi Yaşam Alanı'nda incelemelerde bulundu.

AKPINAR MAHALLESİ YAŞAM ALANI AÇILIŞA HAZIRLANIYOR
Akpınar, Sarayatik ve Çarşı Mahalleleri başta olmak üzere çevre mahallelerin de yararlanacağı 8 bin 500 metrekare alan üzerinde hayata geçirilen yeni yaşam alanı, hem yeşil dokusu hem de sosyal donatılarıyla bir cazibe merkezi statüsü taşıyor. 
Şehrin merkezine kazandırılan yeni yaşam alanı bünyesinde; mini amfitiyatro, cafe, mescit, bisiklet yolu, tartan yürüyüş yolu, çocuk oyun alanları, fitnes gurupları, kaskatlı süs havuzu ve oturma alanları yer alıyor.
Akçaağaç, çınar, göknar, ladin, sığla, süs elması ve çam türlerindeki ağaç dikimi ve çim ekim çalışmalarıyla yeşilin tonlarıyla bezenen alan, kısa süre içinde vatandaşın hizmetine sunulacak.

SPOR KÖYÜ'NDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Başkan Şahin Şerifoğulları daha sonra Doğukent Mahallesi’nde 38 dönüm alan üzerine inşa edilen Spor Köyü'nde devam eden çalışmalara ilişkin incelemelerde bulundu. 
Altyapı çalışmaları tamamlanan üstyapıya ilişkin çalışmaların ise devam ettiği tesis bünyesinde yer alan futbol sahası, basketbol sahaları, voleybol sahası, tenis kordu, badminton sahası çalışmaları tamamlandı.
Bünyesinde idari birim, kafeterya, mescit, masa tenisi ve satranç turnuvalarına yönelik 160 metrekarelik çok amaçlı salon ve fuaye alanı yer alan 750 metrekare kullanım alanına sahip Gençlik Merkezi inşa çalışmalarında sona gelinirken, 490 metrekare alana sahip buz pateni pisti, geleneksel oyunların oynanacağı alan, çocuklara yönelik mini gösteri alanı, bisiklet ve yürüyüş yolları ile oturma alanlarına ilişkin çalışmalar devam ediyor.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, “ŞEHRİMİZİN BEKLENTİ VE İHTİYAÇLARINA KALICI ÇÖZÜMLER ÜRETİYORUZ”
Nefes alan bir şehir hedefi doğrultusunda şehri yeni kazanımlarla buluşturduklarını ifade eden Başkan Şerifoğulları, “Şehrimizin dört bir yanına kazandırdığımız yaşam alanlarına bir yenisini daha ekliyoruz. Akpınar, Sarayatik ve Çarşı Mahallelerimiz başta olmak üzere çevre mahallelerimizin yararlanacağı yaşam alanımızda çalışmalar tamamlandı. İnşallah kısa süre içerisinde şehrimizin merkezinde yer alan çocuklarımızın, gençlerimizin, ailelerimizin keyifli vakit geçirecekleri yeni yaşam alanımızı hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Şehrimiz açısından bir marka değeri taşıyan çocuklarımızı, gençlerimizi sportif faaliyetlerle bütünleştirecek Spor Köyü'nde de çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Şehrimizin beklenti ve ihtiyaçlarına kalıcı çözümler üretmek ve her alanda güçlü, her alanda kalkınmış bir şehir için tüm ekibimizle birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN