BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI'NIN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

104 yıldır necip milletimizin iradesinin tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açıldığı 23 Nisan 1920, 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.' diyerek bağımsızlığımızı ve milli iradenin hakimiyetini dünyaya ilan ettiğimiz müstesna bir gündür.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Aziz vatanımızın geleceğinin tehdit altında olduğu, her karışına göz dikildiği ve düşman işgali altında olduğu bir dönemde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi'miz, istikbal mücadelemizin ve bağımsızlığa giden yolun öncüsü olmuştur. O karanlık günlerde Büyük Millet Meclisi'mizin gönüllerde harladığı kutlu ateş, necip milletimizin yolunu aydınlatarak güç ve cesaretin sembolü olmuştur.
Dosta güven düşmana korku salan kahraman ordumuz, necip milletimizden aldığı güçle, vatan için önemli ve büyük mücadeleler vermiş, tarihe altın harflerle kazınan zaferlere imza atmış, cennet vatanımızı düşman eline teslim etmemiştir. Birlik, beraberlik, cesaret, mücadele ve bağımsızlığın timsali olan ve bu uğurda fedakarlıklar yapan necip milletimiz, Büyük Zafere ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan yolda en önemli adımı atmıştır.
104 yıldır milli iradenin, demokrasinin ve bağımsızlığımızın temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi, geçmişten geleceğe uzanan şanlı tarihimizin en önemli sembollerinden biri olarak başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza daha aydınlık bir gelecek hazırlamak için millet egemenliğinin tecelligahı olmaya devam edecektir. 
Tarihimizde bir dönüm noktası olan 23 Nisan, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram ilan edilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünyada tek çocuk bayramı olma özelliği taşıyan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocuklara armağan etmesi, gelecek nesillere duyduğu güvenin en büyük göstergesidir.
Bizler de Elazığ Belediyesi olarak şanlı vatanımıza, necip milletimize hayırlı, bayrak sevgisi olan, aklın ve bilimin ışığında ilerleyen, meraklı, heyecanlı ve sevgi dolu çocuklar yetiştirmek için her alanda çalışmalarımızı gayretle sürdürüyoruz. Yarının büyükleri kıymetli evlatlarımızın sağlıklı ve özgüvenli bireyler olması için hem eğitim hayatlarına hem de sosyal yaşamlarına katkı sunacak birçok kültürel ve sportif faaliyet gerçekleştirmenin yanı sıra, eser ve hizmetlerimizle onları geleceğe hazırlıyoruz. 
Bu duygu ve düşüncelerle TBMM’nin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza da sağlıklı ve başarılı bir ömür diliyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 104. yılını, Türkiye’nin ve dünyanın tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en samimi duygularımla tebrik ediyorum.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN