Başkanı ALAN: 'Yatırımcılarımız Önemli Başarılara İmza Atıyor'

İlçeye yapılacak Karma Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarında gelinen son durumu değerlendirmek amacıyla Kovancılar İlçesine giden Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, bölgede üretim yapan kaz üretim tesisini ziyaret ederek yetkililerden bilgiler aldı.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

YILDIRIM: “TESİSİ, DİĞER YATIRIMCILARA ÖRNEK OLSUN DİYE YAPTIM”
İlçeye kaz üretim çiftliğini kazandırmakla önemli oranda istidam oluşturduklarını ifade eden tesis sahibi Edip Yıldırım, tesislerini önümüzdeki süreçte daha da geliştirip kurumsal bir yapıya dönüştürerek ilçeye önemli oranda katma değer sağlayacaklarını dile getirdi.
Tesisi yurt dışındaki iş adamlarına bir örnek teşkil etmesi açısından hayat geçirdiğini ifade eden Yıldırım, ziyaretlerinden dolayı Başkan Alan’a teşekkür etti.

KİAD BAŞKANI BEKİRGİL:  “KARMA OSB İLE İLÇEYE YATIRIMCI ÇEKMEK DAHA KOLAY OLACAK”
Kovancılar, Karakoçan ve Palu ilçelerine hitap edecek Karma Organize Sanayi Bölgesi’nin hizmete geçmesiyle birlikte yurt dışında bulunan iş insanlarını yatırım yapmak amacıyla ilçeye çekmekte büyük kolaylık yaşayacaklarını ifade eden Kovancılar İş Adamları Derneği Başkanı Hanifi Bekirgil, yatırımların gayrimenkulden, imalat ve üretime dönüştürülmesi halinde bölgenin ekonomik olarak ciddi bir atılım yaşayacağını dile getirdi.
Karma OSB’nin hayata geçirilmesinde Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan’ın büyük katkısı olduğunu ifade eden KİAD Başkanı Bekirgil, şu an 50 yatırımcının OSB’de yatırım yapmak için hazır olduğunu belirtti.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN