Büyükşehir Belediyesinden Yeni Atanan Aday Memurlara Hizmet İçi Eğitim

Malatya Büyükşehir Belediyesi'ne yeni atanan aday memurlara yönelik, kurum adaptasyonun sağlanması, kurumu daha iyi tanımaları amacıyla bilgilendirme ve uygulama eğitimi verildi.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Büyükşehir bünyesinde çalışmak üzere yeni atanan aday memurlara geçtiğimiz hafta içerisinde öğleden önce ve öğleden sonra 2 oturum halinde hafta boyunca çeşitli eğitimler verildi. Bir hafta süren hizmet içi eğitim semineri kapsamında aday memurlara, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları ve birim amirlerince yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgilendirme ve yapılan çalışmaların sahada incelenmesi şeklinde eğitimler verildi. 
Yapılan bu eğitim ile birlikte yeni atanan aday memurların kuruma adapte olmaları ve birimleri yakından tanımaları sağlanıyor. 
Aday memur eğitimlerine katılan İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Seyithan Tekin, imar ve şehircilik konusunda yapılan çalışmalara değinerek, deprem sonrasında Malatya’da yapılan yeni planlamalar hakkında da bilgiler verdi. 
Aday memur eğitimi veren İtfaiye Dairesi Başkanı Mustafa Katipoğlu, itfaiyecilik mesleğinin önemli olduğunu belirterek, mesleğin kutsal olduğunu vurguladı. Katipoğlu, Büyükşehir itfaiyesinin çok güçlü ve Türkiye’de ilk sıralarda yer alan bir teşkilata sahip olduğunu da söyleyerek, itfaiyecilerin dünyadaki en hızlı hazır kuvvet olduğunu ifade etti.
Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürü Vahap Tokmak ise kurum aidiyetinden bahsederek, kurumların hizmetleri konusunda alınan eğitimin ileriki çalışma hayatındaki faydalarına değindi. Tokmak, aday memurlar olarak verilen bu eğitimlerden azami ölçüde faydalanmalarını ileriki süreçte buradan edindikleri bilgilerin kendilerine yol göstereceğini ve doğru karar alma noktasında yardımcı olacağını söyledi. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN