'Çocukça Hayaller Oyuncak Bekler'

Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi oyuncak toplama kampanyası başlattı

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Malaya Kent Konseyi Çocuk Meclisi ihtiyaç sahibi çocuklar için “Çocukça Hayaller Oyuncak Bekler” adı ile ‘Oyuncak Toplama Kampanyası’ başlattı. 
Malatya Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Ravzanur Güde; oyuncakların çocuklar için en önemli eğlence kaynağı olduğunu söyleyerek, “Maddi imkânı olmayan çocuklar için oyuncak toplama kampanyası başlatmaya karar verdik.   Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi olarak yaptığımız bu kampanyada sizlerinde katkılarınızı bekliyoruz” dedi.  
 Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkan Yardımcısı Harun Erdem Han ise yaptığı konuşmada, “ Her çocuk gibi bende de oyuncaklarla oyun oynamasını çok seviyorum. Teknolojik aletler hiçbir zaman bir parça kâğıttan yaptığımız uçak kadar bizi beden ve zihin olarak mutlu etmez. Hayal gücümüzü geliştirmez. Çünkü hayal gücümüzün en iyi öğretmeni oyuncaklardır. Bu sebeple başlatmış olduğumuz kampanya dahilinde siz değerli büyüklerimiz ve yaşıtlarımızdan desteklerinizi istiyoruz. Şunu bilin ki sizin beğenmediğiniz ve oynamadığınız bir oyuncak bir başka çocuğun hayali olabilir” dedi. 
Oyuncak kampanyasına destek vermek isteyenler Aralık ayının sonuna kadar kullanılabilir oyuncakları Sanat Sokağı içinde yer alan Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği’ne bırakabilecekler. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN