DÜZELTME-Elazığ Belediyesi Depremzedelerin Konakladığı Yurtları Dezenfekte Etmeye Başladı

Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, Ahmet Kabaklı Öğrenci Yurdu'nda ve Kırklar Mahallesi Konteyner Kent'te kalan depremzedelerin sağlığı için tüm yaşam alanlarında hijyen ve dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili de etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler, çok sayıda vatandaşın evsiz kalmasına neden oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversitelerde uzaktan eğitime geçileceğini, depremzedelerin ise Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarına yerleştirileceğini duyurmasının ardından hazırlıkların tamamlanmasıyla deprem bölgelerinden gelen depremzedeler Elazığ’daki KYK yurtlarına yerleştirildi.

Depremzedelerin bulundukları ve vakit geçirdikleri alanlar ile insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde bulaşıcı hastalıkların önüne geçmek amacıyla Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Ahmet Kabaklı Öğrenci Yurdu'nda hijyen ve dezenfekte çalışmaları yapıldı.

Yemekhane, lavabo, genç ofisi, mescit, eğitim odaları, çocuk kreşi ve yurt içerisinde bulunan kuaför salonu olmak üzere tüm yaşam alanları dezenfekte edildi.

Daha sonra Belediyeye bağlı ekipler, Elazığ’da evlerine ağır hasar verilen ve Kırklar Mahallesi Konteyner Kent'e yerleştirilen depremzedeler için de Konteyner Kent'teki tüm yaşam alanlarında hijyen ve dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN