E-Devlet'e Yeni Özellik Eklendi: Bugün İtibarıyla Başladı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, e-Devlet Kapısı'na yeni bir dijital hizmet eklendiğini belirterek, '10'dan fazla kurumumuzun varis- muris işleri ile ilgili hizmetleri tek başlık altında toplanarak bütünleşik hizmet oluşturduk' dedi.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Yeni uygulamalar bugünden itibaren kullanılmaya başlandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 'Dijital Türkiye/ Bürokrasinin Azaltılması 2023 Yılı 2'inci Toplantısı'na başkanlık etti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantıda Yılmaz, e-Devlet Kapısı’na yeni bir dijital hizmet eklendiğini duyurdu.

“10’dan fazla kurumumuzun varis – muris işleri ile ilgili hizmetleri tek başlık altında toplanarak bütünleşik hizmet oluşturduk” diyen Cevdet Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü, "Doğal gaz ve elektrik aboneliklerinde tüm Türkiye'yi e-Devlet kapsamına almış bulunuyoruz. Üniversitelerimizin tamamını e-Devlet'e taşıdık. 'Yeşil e-Devlet Kapısı Projesi' ile kamu yönetiminde yeşil dönüşüm çalışmalarına dahil olduk. 'Kotasız e-Devlet' uygulaması ile mobil abonelerin internet kotalarından harcamadan e-Devlet hizmetlerini kullanmalarını sağladık. Önümüzdeki dönem için hem dijital kamu hizmeti sunumunu zenginleştirmek hem de yapay zekadan siber güvenliğe bir bütün olarak Dijital Türkiye hedefine yürümek için yeni perspektif ortaya koyuyoruz".

Kaynak:Yeni Ufuk

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN