E-Devlet ve Web-Tapu Üzerinden Tapularının Takibini Yapabilecek

Yeni Mahalle ve Zafran Mahallesi'nin yıllardan beri çözüm bekleyen bölgelerinde imar ve şuyulandırma problemini Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın çözüme kavuşturmasının ardından vatandaşların tapu işlemi tamamlandı.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Elazığ’da büyük bir dönüşüme ve gelişime imza atmaya devam eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın Yeni Mahalle ve Zafran Mahallesi’nde imar ve şuyulandırma sorununu çözüme kavuşturmasının ardından uzun yıllar sonra vatandaşlar tapularına kavuşabilecek. 
VATANDAŞLAR, TAPU VE KADASTRO ELAZIĞ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ’NE BAŞVURUDA BULUNABİLECEK
Bu kapsamda bölgede ikamet eden vatandaşlar, E-devlet ve web-tapu üzerinden tapularının takibini yapabilecek. Ayrıca, Tapu ve Kadastro Elazığ Bölge Müdürlüğü’ne başvuruda bulunacak olan vatandaşlar, belli bir harç bedeli karşılığında Tapu Belgesi'ne sahip olabilecek. 
TAPU TAHSİS VE YAPI KAYIT BELGELERİNE SAHİP OLANLAR DA TAPULARINA KAVUŞABİLECEK
Öte yandan Tapu Tahsis Belgesi ve yapı Kayıt Belgesi'ne sahip olan vatandaşlar da belgelerinde belirtilen kuruma müracaat edebilecek. Bu doğrultuda Tapu Tahsis Belgesi'nde Belediye ibaresi bulunan vatandaşlar Elazığ Belediyesi’ne, Maliye ifadesi yer alan vatandaşlar da Milli Emlak Müdürlüğü’ne başvuruda bulunup satışı isteyebilecek ve tapularına kavuşabilecek.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN