Ejder Açıkkapı'dan 24 Ocak Sivrice Depremi'nin 4. Yıl Dönümüne Özel Anma Mesajı

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Sivrice'de meydana gelen ve 41 vatandaşın hayatını kaybettiği , 1466 vatandaşın yaralandığı Sivrice depreminin yıl dönümü vesilesiyle mesaj yayımladı.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Açıkkapı’nın mesajında şu ifadeler yer alıyor:

Yarın, 24 Ocak 2020'de aziz şehrimiz Elazığ'ımızda meydana gelen ve tüm Doğu Anadolu Bölgemizi derinden sarsan depremin 4. yıl dönümü… Bu vesileyle, hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, yaralanan vatandaşlarımıza uzun ömürler diliyorum. Depremde yıkım ve acıyı yaşayan her aileye sabır ve metanet temenni ediyorum.

Bu felaketin izlerini silmek, yaralarını sarmak ve şehrimizi yeniden inşa etmek için devletimiz ve milletimiz el ele verdi. Deprem, sadece binaları değil, yüreklerimizi de sarsmıştı. Ancak, o günden günümüze kadar gösterdiğimiz birlik ve beraberlik, dayanışma ruhu, bu zorlu süreçte hepimize güç verdi , vermeye devam ediyor. 

Bu acı olay, bize doğal afetler karşısında ne kadar hazırlıklı olmamız gerektiğini bir kez daha hatırlattı. Afet yönetimi ve şehircilik alanında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde önemli adımlar attık ve atmaya devam ediyoruz. Sivrice depremi sonrası devletimizin refleksiyle 25 bin konut inşaası TOKİ eliyle tamamlanmış, hak sahiplerinin güvenle oturacağı şekilde teslim edilmişti. Tabi bu konutların depreme dayanıklı inşaası çok önemliydi. Elazığ'ımız, asrın felaketi olarak adlandırılan 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde can kaybı noktasında diğer şehirlerimize nazaran daha az can kaybıyla bu dersi almış olduğunu gösterdi. 

Depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımızın hatırası, aziz şehrimizin her köşesinde yaşamaya devam edecek. Onların anısına layık bir Elazığ inşa etmek, hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu duygularla, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet,  yaralanan vatandaşlarımıza uzun ve sağlıklı bir ömür,  depremde maddi zarar gören tüm vatandaşlarımıza sabr-ı cemil diliyorum.

Her zaman olduğu gibi,  Elazığ'ımızın ve tüm vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.  Evliyalar, enbiyalar, yiğitler şehri Elazığ'ımızın güzel insanlarını saygıyla selamlıyorum. Rabbim güzel ülkemizi ve aziz şehrimizi her türlü afetten korusun.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN