Ejder Açıkkapı'dan Artan Kira ve Konut Fiyatlarıyla İlgili Açıklama

Son dönemde fahiş artış gösteren konut kira ve satış fiyatlarına dair AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı'dan açıklama geldi.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

İLAN SİTELERİ SIKI DENETİMDE 

Ticaret Bakanlığı'nın konuyla ilgili sıkı denetimleri sürdürdüğünü vurgulayan AK Parti Elazığ Milletvekili Açıkkapı, piyasada denge unsurunu bozabilecek her türlü eylem ve fiillerle ilgili detaylı inceleme ve denetimlerin yapıldığını, özellikle spekülatif fiillerle fahiş fiyata yol açan internet ilanlarının titizlikle incelendiğini dile getirdi.

Açıkkapı, "1 Eylül tarihinden bu yana emlak ilan platformlarında konut fiyatlarında yüzde 100 ve üzeri artış yaparak piyasayı ve serbest rekabeti olumsuz etkileyen 545 kişiye, Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik'e aykırı hareketleri nedeniyle ciddi cezai yaptırımlar uygulandı. Bu kapsamda, kişi başına 100.000 TL olmak üzere toplam 54.500.000 TL para cezası kesildi." dedi.

VATANDAŞI MAĞDUR ETMEYE KALKANLAR ÇOK AĞIR HESAP VERECEK

Elazığ Milletvekili Açıkkapı, Ticaret Bakanlığı'nın vatandaşları mağdur edebilecek her türlü girişimi yakından izlediğini, bakanlığın konut fiyatlarındaki spekülatif artışlardan vatandaşları koruma ve piyasada adil bir ortamın tesis edilmesi adına ellerindeki tüm araçları etkin bir şekilde kullanacağına inançlarının sonsuz olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fahiş fiyatla mücadele konusundaki talimatlarını da hatırlatan Açıkkapı, "Liderimizin kesin talimatı var. Vatandaşımızı mağdur etmeye kalkanlar çok ağır hesap verecekler. " diye konuştu.

ERDOĞAN NE SÖYLEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fahiş fiyatla mücadele konusunda geçtiğimiz gün otomobil piyasasındaki artışlara dikkat çekerek, "Attığımız adımlarla otomobil fiyatlarından başlayarak birçok noktada ciddi sonuçlar aldık. Spekülatif fiyat artışları ortadan kalkmaya başladı. Daha 1 ay öncesine kadar araç kıtlığından fiyatlar artarken şimdi indirimi konuşuyoruz. Fahiş fiyat artışlarına yol açan kişi ve kurumlar için ciddi yaptırımlar uygulayacağız. Denetimler sonucunda fırsatçıları tespit ettiğimizde gereği neyse onu yapmaktan çekinmeyiz" diye konuşmuştu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN