Ejder Açıkkapı, Esnafımızın Taleplerine Duyarsız Kalmamız Söz Konusu Değil

AK Parti Elazığ Milletvekili , TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Ejder Açıkkapı, Elazığ esnafının çağrısına duyarsız kalmayarak kredi faiz oranlarıyla ilgili girişimlerde bulunduklarını, gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacaklarını açıkladı.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Editör

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı,  sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 22 yıllık AK Parti iktidarı boyunca esnafların her daim yanında olduklarını vurgularken;  kamu bankaları aracılığıyla esnafa sağlanan desteklerin altını çizdi ve yatırım, istihdam, üretim konularında Elazığ ve Türkiye'ye katma değer sağlayan esnafların mutluluğunu öncelediklerini belirtti.

Milletvekili, Elazığ esnafının ihtiyaç duyduğu uygun kredilere ulaşmasının öncelikleri olduğunun altını çizerken, birçok esnaf oda başkanının ve Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin bu konudaki gayretlerini bildiğini ifade etti. 

Özellikle 2020 ve 2023 depremlerinden etkilenen Elazığ'daki esnafların mağdur olmaması için ilk andan itibaren ilgili yetkililerle temasa geçildiğini belirten Ejder Açıkkapı, yeni düzenlemeyle ilgili Elazığ’da mağduriyet yaşanmaması için de girişimlere başladıklarını vurguladı. 

Açıkkapı’nın mesajında şu ifadeler yer alıyor: 

22 yıllık AK Parti iktidarlarımızla,  Cumhuriyet tarihimiz boyunca hiç olmadığı kadar, kıyas götürmez bir şekilde Kamu Bankalarımız vasıtasıyla  esnafımızın her daim yanında olduğumuzu; 
yatırım, istihdam, üretim noktasında ilimize ve ülkemize katma değer sağlayan esnaflarımızın mutluluğunu öncelediğimizi belirtmek isterim. 
Elazığ Milletvekili olarak, Elazığ Esnafının ihtiyaç duyduğu uygun kredilere ulaşması noktasında nasıl bir çaba sarf ettiğimi,  bir çok esnaf oda başkanlarımızın ve  Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin en iyi bilenlerden olduklarını düşünüyorum. 
Son süreçte 
Halk Bankası'nın Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi aracılığı ile esnaflarımıza kullandırdığı kredi faiz oranlarının Deprem Bölgesinde bazı iller ve İlçeler dışında Türkiye Geneli için güncellenmesi sonrasında, 2020 ve 2023 depremlerinden etkilenen ilimiz bir çok esnaf oda başkanlarının tarafımıza ulaştıkları ilk andan itibaren konuyla alakalı ilgililerle temasa geçtiğimizi ve İlimizin yeni güncellemeden neden etkilenmemesi gerektiğini gerekçeleriyle aktardığımızı,  konuyu takip ederek çözüme kavuşması noktasında çalışmalarımızın devam ettiğini, edeceğini belirtmek isterim. 

Konuyla alakalı değerlendirme konusunda çalışma yapılmaktadır. Değerlendirme sonrasında oluşacak sonuç konusunda kamuoyumuz ve esnaflarımıza bilgilendirme yapılacağını ifade ediyor, hemşehrilerimizi ve esnaflarımızı selamlıyorum.

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN