Elazığ'a Dil Uzatmak Kimsenin Haddine Değildir!

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Gümüşhane Kelkitspor - Elazığspor maç esnasında ve sonrasında meydana gelen olaylara ilişkin çok sert bir açıklama yayımladı.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

CAHİLLİK…
 Vatana ve Millete bağlılığıya, Türkiye’nin her yerinde kabul görmüş; Dürüstlüğün, mertliğin, yiğitliğin, asaletin, misafirperverliğin, cömertliğin, saygının ve sevginin, gözü karalığın, delikanlılığın ve en önemlisi VATANSEVERLİĞİN şehri Elazığ’dan bütün Türkiye’ye sesleniyorum, Elazığspor’umuzun ve Elazığspor’a gönül vermiş kıymetli hemşehrilerimin yaşadığı aşağılık olayları en sert şekilde kınıyorum! 

Üç beş tane çapulcu, cahil, kendini bilmez insan müsveddesinin sergilediği tavırları elbette bir şehre mâl etmiyoruz. Ancak, herkes bilmeli ki; bizim Vatanımıza ve Milletimize olan bağlılığımız kimsenin diline düşecek bir meta değildir! 

HASTALIK
 Elazığ’dan, gönül verdiği Elazığspor’umuza destek vermek adına 500 KM yol giden 15-16 yaşlarında bir genç kardeşimize, hem de deplasmanda saldırıya uğrayan kitleyi korumakla görevli Emniyet Mensubu tarafından aşırı bir şiddet uygulamanın adı nedir? Ben sizlere açıklayayım; HASTALIK! Genç kardeşlerimizin ve orada bulunan hemşehrilerimizin suçsuz yere canını yakan art niyetli kişileri en sert şekilde kınıyor, İçişleri Bakan Yardımcılarımız ve Hemşehrilerimiz Sn.Mehmet Aktaş’ı ve Sn.Mehmet Sağlam’ı konu ile yakından ilgilenmeye davet ediyorum.

ÇÖZÜM…
 Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan olarak, bir Elazığlı hemşehriniz ve Elazığspor sevdalısı bir taraftar olarak, başta Valimiz, Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanımız olmak üzere bütün Sivil Toplum Kuruluşlarını ve hemşehrilerimizi en güçlü şekilde Elazığspor’umuzun etrafında birleşmeye davet ediyorum. Biz Elazığspor’umuzun yanında ne kadar olursak, bu gibi alçak saldırılar ezilerek; fitne, kin ve çirkef çamurunda boğularak yok olacaktır! Elazığspor forması için ter döken bütün sporcularımızı ve teknik heyetimizi daha çok çalışmaya davet ediyorum ve inanıyorum ki hedefimiz olan Süper Lig yolunda güçlü adımlarla ilerleyeceğiz! 

Saygılarımla, 

İdris ALAN
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN