Elazığ Belediyesi Deprem Bölgesindeki Çocuklara Psikososyal Destek Hizmetlerini Sürdürüyor

Elazığ Belediyesi, asrın felaketini yaşayan deprem bölgesindeki vatandaşlar için bir yandan yardım çalışmalarını sürdürürken bir yandan da afetin oluşturduğu travmanın izlerini gidermeye yönelik desteklerini sürdürüyor.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Bu kapsamda Elazığ Belediyesi Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde görevli uzmanlar, deprem bölgesindeki aile ve çocuklara psikolojik destek hizmeti vermek için Kahramanmaraş’a gittiler.

BİLGİNOĞLU: “DEPREMİN YARALARINI SARMAK İÇİN ELAZIĞ BELEDİYESİ OLARAK BÜTÜN DESTEĞİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ”

Depremin yaralarını sarmak için ilk günden itibaren Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın da talimatıyla bütün ekip ve ekipmanlarıyla afet bölgesinde çalıştıklarını belirten Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, depremzedelere psikososyal destek hizmeti vermek için aralarında uzman psikolog ve sosyologların bulunduğu gönüllü bir ekiple afet bölgesinde çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

Çocukların yanı sıra yetişkinlere de destek sunacaklarını kaydeden Bilginoğlu, “Devletimiz ve milletimiz bu zor günleri birlik ve beraberlik içerisinde el ele vererek geride bırakacaktır. Yaralarımızı hep birlikte sarmak için depremden etkilenen bütün illerimizde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN