Elazığ Belediyesi Yazarlık Atölyesi'ne Katılan Kursiyerlere Katılım Belgeleri Verildi

Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kurulan Ekonomi Geliştirme ve Eğitim Merkezi (EBEGEM) vatandaşlara eğitim, sanat ve kültürel gelişim alanlarında katkı sağlayacak eğitimlerine devam ediyor.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Bu kapsamda Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün vatandaşların yazarlık ve edebiyat konusundaki yeteneklerini desteklemek ve onların kalem tecrübelerini geliştirmek amacıyla Türkiye Yazarlar Birliği Elazığ Şubesi ile ortaklaşa düzenlediği Yazarlık Atölyesi düzenlenen program ile son buldu.

EBEGEM’de 64 saat süren eğitimin ardından 41 kursiyere katılım belgeleri Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu ve Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Aksu tarafından verildi.

Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu Yazarlık Atölyesi projesinin amaçlarından bahsederek, “Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’nın şehrin gelişimine ve değişimine katkı sunduğu projelerin yanı sıra gönül belediyeciliği kapsamında vatandaşlarımıza dokunduğumuz, yanında olduğumuz ve hizmet ettiğimiz birçok projelerimiz var. Yazarlık Atölyesi projemiz ise bu projelerimizden bir tanesi. Türkiye Yazarlar Birliği Elazığ Şube Başkanı Nazım hocam ve değerli ekibi ile ortak yürüttüğümüz proje ile vatandaşlarımıza gelecekte yazacakları bütün roman, hikâye, deneme ve şiir çalışmalarında yardımcı olacak temel bilgiler vermeyi amaçladık. Bugün Yazarlık Atölyemizin ikinci dönemini de başarı ile tamamlamış olduk. Türkiye Yazarlar Birliği Elazığ Şube Başkanı Nazım hocama, emek veren bütün hocalarımıza, Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze ve bu projeye katılım sağlayan siz kıymetli vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Yazarlık Atölyesi çalışmalarına ileriki süreçte de devam edeceklerini söyleyen Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Aksu “Yazarlık Atölyemizin bir dönemi daha bugün bitti. Atölye çalışmalarını bir sürece yaydık. Önümüzdeki dönemlerde de bu tür eğitimlerimize devam edeceğiz. Yazarlık Atölyemizi kurmamızdaki en önemli amacımız edebiyata, yazarlığa hevesli ve istekli olan vatandaşlarımızın motivasyonunu artırabilmek ve onlara katkı sunmaktı. Amacımıza da ulaştık. Bizlere bu kursu açmak imkanını sağlayan Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’na ve atölye çalışmalarına katılım sağlayan bütün kursiyerlerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“ATÖLYE, EDEBİYATA OLAN İLGİMİZİ ARTIRDI”

Yazarlık Atölyesi’nin başarıyla tamamlayan kursiyerler ise “Yazarlık Atölyesi başladığında çok heyecanlanmıştık ve çok severek geldik. Atölyede öğrendiklerimizle şiir, hikaye ve öykü yazmaya başladık. Atölye bizler edebiyata olan ilgisini arttırdı. Bu eğitimi almamıza vesile olan Elazığ Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bu tür eğitimlerin devamını bekliyoruz.” ifadelerini kullandılar.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN