Elazığ İYİ Parti İl Teşkilatı Karakoçan ve Baskil Temaslarında

İYİ Parti İl Teşkilatı İl Başkanı Servet Gürgözeler başkanlığında ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan bir heyet ile ilçe gezilerini sürdürüyor.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Karakoçan gezisi yapan Gürgözeler arkasından Baskil ilçesini ziyaret etti. Karakoçan İlçe Başkanı Bekir Tosun ve yönetimiyle biraraya gelen ve ilçe hakkında bilgiler alan Gürgözeler, halkın sıkıntılarını dinledi. Vatandaşın artık  perişan olduğunu, ekonomik kaygıların insanların canına tak ettiğini anlatan Gürgözeler;

"İlçe halkımız oldukça dertli, özellikle bu ilçede acı bir gerçekle daha yüzleşiyoruz, gençlerimiz yurtdışına gidiyorlar. Bu çok vahim bir durum. Bu gençler neden başka ülkede umut ararlar sormak isteriz. Karakoçanlı vatandaşımız ise, gençlerini burada tutamadıklarından şikayetçi, acilen bu konuya dikkat çekmek gerekiyor. Kaldı ki; genç dimağları hiçbir ülke kaybetmek istemez ama gelin görün ki bizim ülkemizden ümidini kesen gençlerimiz, bu ilçemizde de  bir şekilde yurtdışına gitmeyi orada kendilerine  hayat kurmayı  seçiyorlar. Bir diğer sıkıntılı konu ise; Besicilerimiz konusu, onlara bir dokunduk bin ah işittik. Eskiden 2 kg.et ile 1 torba yem alırken şimdi 5 kg et ile 1 torba yem alamadıklarından şikayetçiler. Yem ,ilaç,  fiyatlar,işçi giderlerinin yüksek olmasından dolay 40 tane süt ineğini  kesime verdiğini anlatan bir  vatandaşımız ise, bu gidişe dur ne zaman denilecek diye bize soruyor. Carşi Esnafinı, parklarda oturanları tek, tek ziyaret ettik .Hepsinin ortak görüşü hayat pahalılığı,zamlardan kaynaklanan sıkıntılardı. 
Çiftçilerimiz ise; tarlalarının ,% 80 ni kullanamadıklarını önceden dönümünü 30 tl ye ektikleri tarlayı  bu yıl  100 tl  ye ektiklerini üzülerek ifade ettiler.

Bakın durum çiftçimiz,  köyülümüz,  esnafımız için  içler acısı. Artık insanımız artan mazot ve gübre fiyatlarından dolayı tarlalarını süremiyor, hayvancılık yapan vatandaşlarımız ise, artık büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık yapamadıklarını anlatıyorlar. Aynı durum Baskil ilçemizde de geçerli. Ziyaretimizde gördük ki; Baskil esnafı da, tarımla uğraşan çiftçimizinde gelecekten umudu kalmamış. Baskilde yapılmış olan Barajlarımız ne yazık ki halen Baskil halkının istediği hizmeti veremiyor. Su kaçırıyor. Bunun bir hal çaresine biran önce bakılmalı, ve yetkililer bu sorunu çözüme kavuşturmalıdır. Dronla yaptığımız çekimde bunu gözlemledik..

İlçelerimiz dertli, halkımız bıkmış, olacak yakın  bir seçim de bizler tükenen umutları yeniden canlandırmak için buradayız. İnşallah İYİ Partimiz can suyu olacak projeler ve yönetim kadrolarıyla ülkemizi refah bir TÜRKİYE  seviyesine getirecektir. İlçelerimizin sorunlarını anlatan ve yönetim kadrolarıyla bizlere eşlik eden Karakoçan ilçe başkanımız Bekir Tosun ve Baskil ilçe başkanımız Mehmet Balıbeye çok teşekkür ediyoruz. İlçelerimize de sıkıntılarını gidereceğimizin sözünü veriyoruz. Çok Az Kaldı’’ dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN