Elazığ TSO'dan Noter Talebi

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Güney Çevreyolu Mevkii'nde son dönemde artan nüfus ve Oto Galericiler Sitesinin aynı mevkiide bulunması sebebiyle yeni bir notere ihtiyaç duyulduğunu ve gerekli başvuruların yapıldığını açıkladı.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, “Elazığ'ın Güney Çevreyolu Mevkii, son yıllarda hızla büyüyen bir yerleşim alanı haline gelirken, bu bölgedeki ticari faaliyetler de önemli ölçüde arttı. Özellikle Oto Galericiler Sitesi'nin bölgede konumlanmış olması, noter hizmetlerine olan talebi artırdı. Vatandaşların hukuki işlemlerini hızlıca yürütebilmesi için yeni bir notere ihtiyaç duyuluyor.

Üyelerimiz ve muhtarlarımız ile yaptığımız görüşmeler sonucunda Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu ihtiyaca yönelik Adalet Bakanlığı'na gerekli başvuruları yaptık. Milletvekilimiz Sn.Prof.Dr. Erol Keleş’e de durumun gerekliliğini ifade ettik. Sağ olsun Milletvekilimiz de Adalet Bakan Yardımcımız Sn.Ramazan Can ile görüştüğünü  ve Elazığ’ın yeni noter ihtiyacını bizzat ilettiğini söyledi. Yeni noterin açılmasıyla bölgedeki hemşehrilerimiz ve iş dünyamız hukuki işlemlerini daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilecekler. Ben bu vesile ile problemimize hızlıca yanıt veren ve konunun takipçisi olan Milletvekilimiz Sn.Prof.Dr. Erol Keleş beyefendiye teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa sürede yeni noterliğimizin açılacağını duyuracağız.” İfadelerini kullandı
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN