Elazığlar Bu Habere Bakmadan ATM'ye Gitmeyin!

Türkiye'deki bankacılık sektöründe önemli bir değişiklik yaşandı. Bankalar, ATM'lerden yapılabilecek nakit çekim limitini 5.000 TL'den 10.000 TL'ye çıkardı.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Bankalar ATM'lerden nakit çekim limitlerini güncelledi. 5 bin lira olan nakit çekim limitleri 10 bin liraya yükseltildi. Bazı bankalar ücretsiz nakit çekim ücretini 15 bin liraya kadar çıkardı.

ATM'LERDEN NAKİT ÇEKİM LİMİTİ YÜKSELDİ

Böylece bankaların ATM'lerinden banka kartlarıyla nakit çekimlerde ücretsiz olarak en az 10 bin lira çekilebilecek. Bankalar konuyla ilgili müşterilerine uygulama üzerinden bildirim göndermeye başladı.

KAREKOD İLE ÜCRETSİZ PARA ÇEKİMİ YAPILABİLİYOR

Sabah'ın haberine göre, yeni uygulamayla beraber şubelere gitmeden daha yüksek tutarda para çekimi yapılabilecek. Bazı bankalar 5 bin lira olan ücretsiz nakit çekim limitini yüzde 200 artırarak 15 bin liraya çıkarmış oldu. Bankalar bu uygulamayla beraber şubelerdeki yoğunluğu azaltacak ve iş yükünü hafifletecek.

Karekodla ücretsiz hesaptan nakit çekimlerde de yeni limitler uygulanacak ve 10-15 bin lira bankanın limitlerine göre çekim yapılabilecek.

Kaynak: Günışığı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN