Elektrik Kesintisi Unutulmaz Bir Anıya Dönüşüyor

Ekranların sevilen çizgi film kahramanı Niloya, her Pazar saat 09.00'da YouTube kanalında yepyeni maceralarıyla karşımıza çıkmaya devam ediyor.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Ailelerin de gönül rahatlığıyla tercihi olan çizgi kahraman Niloya, bu hafta sonu unutulmaya yüz tutmuş sıcacık bir oyunu bizlere hatırlatıyor. Teknolojinin her geçen gün hayatımızda daha fazla yer kapladığı bir dönemde ailece keyifli vakit geçirmenin yollarından birini anlatacak “Annemin Sineması” 30 Haziran Pazar günü saat 09.00’da YouTube kanalında yayınlanacak.

Teknolojinin gölgesinde kaybolan bazı değerlerimiz gibi, geleneksel oyunlarımız da unutulmaya yüz tutuyor. Ailece vakit geçirmenin, hayal gücünü ve yaratıcılığı beslemenin keyifli yollarından biri olan gölge oyunu da bu unutulanlar arasında yer alıyor.

Çizgi kahraman bu haftaki bölümünde, bizleri bu unutulmaya yüz tutmuş sıcacık oyunla buluşturuyor. Mete ve ailesi bir akşam Niloya'lara misafir olduklarında, elektrik kesintisi keyifli sohbetlerini yarıda keser. Çocukların yüzündeki üzüntüyü fark eden Anne, harika bir çözüm sunar. Peki o çözüm neydi? Bu soru; 30 Haziran Pazar günü saat 09.00’da yayınlanacak “Annemin sineması” bölümünde cevap buluyor.

Elektrikler Kesilir Annemin Sineması Başlar
Mete ve annesi Fatoş Teyze o akşam Niloya’lara misafirliğe giderler. Niloya ve Mete oyun oynarken, Tospik ve Ayşecik de onları izlemektedir. Oyun devam ederken bir anda elektrikler kesilir. Çocuklar bu duruma çok üzülür. Anne hemen bir mum yakarak ortamı aydınlatır ve aklına çok iyi bir oyun fikri gelir. Mum ışığının gölgesi ile duvara eliyle yaptığı hayvan figürünü yansıtır ve başlar hikâyeyi anlatmaya. Aslında bu bir gölge oyunudur. Hikâyeye baba ve Fatoş Teyze de dahil olunca bu iş çok eğlenceli bir hal alır. Hikâye adeta annesinin sinemasına dönüşmüştür. O sırada elektrikler gelir. Bu sefer de çocuklar elektrik geldiği için üzülürler. Çünkü annelerin sineması onlar için çok eğlenceliydi…

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN