ELMÜTDER Mimarlar Odasını Ziyaret Etti

Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Mimarlar Odasını Ziyaret Etti

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Elazığ Müteahhitler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Miraç Ayaz ve Yürütme Kurulu üyeleri, Elazığ mimarlar odasını ziyaret etti. Elazığ Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Gülçin Süt ve yönetim kurulu üyelerine başarı dileklerini iletti. Ziyarette, yapı sektörünün çözüm bekleyen meseleleri konuşuldu.

İlimiz ekonomisi, kentleşme süreci ve sektörün içinde bulunduğu durumlar istişare edildi. İstişarelerin, temsilcilerden oluşan heyetler aracılığı ile düzenli olarak devamı sağlanacak olup, paydaşlar arasındaki sorunların, il bazında çözümü konusunda ortak hareket edilmesi için gerekli girişimlerin başlatılması planlandığı ifade edildi.

Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Miraç Ayaz, “Mesleki anlamda önemli sorunlarımız var ve bu sorunlarımız sektörümüzün ortak sorunları. Biz ELMÜTDER olarak meslek odalarımız ile etkili iletişim anlamında iyi bir ivme yakaladık. Bunu devam ettirmek ve daha da yukarılara çıkartmak istiyoruz dedi.

Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Gülçin Süt, gerek mimarların, gerekse mühendis ve müteahhitlerin sektörün birer parçası olduğunu belirterek “Bu kapsamda, mesleki örgütleri ve kuruluşları birbirinden ayrı değerlendiremeyiz. Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği ile sektörün çözüm bekleyen meselelerinde her zaman bir araya gelebiliyor, bunları konuşabiliyoruz. Bu işbirliğini daha da güçlendirmemiz gerekiyor. Mimarlar Odası olarak buna açık olduklarını söyledi.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN