Fendoğlu, Doğanşehir'deki Gölet Sorunlarını TBMM'de Gündeme Getirdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda Doğanşehir ilçesinde köy gezileri sırasında vatandaşların iletmiş olduğu sorunlara ilişkin çözüm önerilerini gündeme getirdi.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda Doğanşehir ilçesinde köy gezileri sırasında vatandaşların iletmiş olduğu sorunlara ilişkin çözüm önerilerini gündeme getirdi.

TBMM Genel Kurulu’nda söz alan MHP Malatya Milletvekili Fendoğlu, Doğanşehir ilçesinde köy gezileri sırasında Polat Derbent ve Gövdeli Göletleri ile Beğre Göletinin yapımı konusunda vatandaşların dile getirdiği soruları gündeme getirerek, Tarım ve Orman Bakanlığından çözüm talebinde bulundu.

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, “Doğanşehir ilçemizin Polat, Bıçakçı ve Gövdeli beldesindeki köy ziyaretlerimizde, hemşerilerimizin, çiftçilerimizin, üreticilerimizin taleplerini Gazi Meclisimiz aracılığıyla ilgili Bakanlığımıza iletiyoruz. Bu kapsamda Malatya Doğanşehir ilçemizde planlama raporları onaylanan ve ÇED çalışmaları devam eden Polat Derbent ve Gövdeli Göletleri ile  jeoteknik çalışması devam eden Bıçakçı Gölet’i ve ön inceleme raporu onaylanan Beğre Gölet’inin planlama ve proje aşamalarının Tarım Bakanlığımız tarafından bir an önce tamamlanarak 2023 yılı içerisinde yapımına başlanması ve en kısa sürede bitirilmesi çiftçilerimizin ve üreticilerimizin bize ilettikleri taleplerdir.” İfadelerini kaydetti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN