Gençlik Kampı Yılın 365 Günü Gençlerimizin Hizmetinde Olacak

Başkan Gürkan Vali Şahin ile birlikte Beydağı Tabiat Parkında İncelemelerde Bulundu

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Valisi Hulusi Şahin ile birlikte Beydağı Tabiat Parkı içerisinde yapımı devam eden Gençlik Kampı alanında incelemelerde bulundu. 

İnceleme gezisine Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay, Daire Başkanları ile ilgili Şube Müdürleri de eşlik etti. 

Gençlik Kampında yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aktaran Fen İşleri Daire Başkanı Yusuf Aknişan yaptığı konuşmada, “Gençlik Kampındaki çalışmalarımız büyük bir hızla devam etmektedir. Gençlik Kampımızda 250 yatak kapasiteli altı adet konaklama binamız, kapalı basketbol sahası, mini futbol sahası, açık ve kapalı tenis kortları ile basketbol ve voleybol sahalarımız yer almaktadır. Ayrıca çok amaçlı etkinliklerin yapılabileceği, lokantalar, sinema, macera parkı gibi birçok farklı etkinliğin yapılacağı bir proje. Bu alan içerisinde çevre düzenlemesi ve yeşillendirilmesi ile ilgili çalışmalarımızda sürmekte. Büyükşehir Belediyesi olarak hizmete açmış olduğumuz mesire alanımızla bu alanı irtibatlandırmak için yaklaşık 120 dönümlük bir alanda peyzaj ve rekreasyon düzenleme çalışmalarımız devam etmekte” dedi. 

Gürkan: Malatya’ya çok güzel bir mekan kazandırıyoruz
Yaklaşık 3 milyon 300 bin metrekarelik bir alanda çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Gürkan ise, “Tarım ve Orman Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz ortak çalışmalar neticesinde bu alanın Malatyalı hemşerilerimize kazandırılması noktasında güzel bir çalışma örneği sergilenmektedir. Daire Başkanımızın da ifade ettiği gibi 250 kişiye hitap edecek kampımız yılın 365 günü gençlerimizin hizmetinde olacak. Gençlik Kampımızda gençlerimize hitap edecek olan kapalı spor salonu, basketbol ve voleybol sahaları, futbol ve tenis kortları ile macera parkı, yürüyüş ve bisiklet yolları, mesire alanlarıyla bütüncül güzel bir merkez olacak. Malatya insanı artık Amerika’daki Central Park, İngiltere’deki Hyde Park gibi parkların artık Anadolu’daki bir şehirde vücut bulması bu şekilde gerçekleşmiş olacak” dedi. 

Gürkan: Yeşil alan miktarını artırıyoruz
Başkan Gürkan konuşmasının devamında, “Büyükşehir Belediyesi olarak yeşil alanların çoğaltılması noktasında bir taraftan yeni yeşil alanlar ihdas ederken, bir taraftan da yapılan bu tür çalışmalarla bu alanları halkımızın ve hemşerilerimizin hizmetine sunmak için Tarım ve Orman Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyesi olarak güzel projeler yürütmekteyiz. Bu çalışmalarımızı inşallah en kısa sürede nihayetlendirerek vatandaşımızın hizmetine açmış olacağız. Vatandaşlarımızın piknik yapabileceği alandaki çalışmalarımız da devam ediyor. Çalışmalarımızda bizlere desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Tarım ve Orman Bakanlığımıza, Valiliğimize ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyor çalışmalarımızın Malatya’mıza ve hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu. 

Şahin: Malatyalıların nefes alacağı bir mekân
Malatya için mega bir proje olduğunu belirten Malatya Valisi Hulusi Şahin ise yaptığı konuşmada, “Devasa bir vadi bu vadinin Malatya’ya kazandırılması gerçekten bir mega proje. Bunun düşünülmesi realize edilmesi ve bu noktalara gelinmesi muazzam bir aşama olmuş. Şehrin yanı başında bu kadar büyük bir alanın iyi korunarak ağaçlandırılması önemlidir. Park yapabilirsiniz ama ağaçların büyümesi için 15 sene beklemeniz gerekir ama şu anda bu hazır. Bu şekilde buranın değerlendirilmesi ve kent parkı olarak Malatyalılara sunulması çok güzle bir proje olmuş. Gençlik ve Spor Bakanlığına, Tarım ve Orman Bakanlığımıza ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüze ve elbette en büyük pay Büyükşehir Belediyemizin teşekkür ediyorum. Hizmete açıldığı zaman Malatyalıların nefes alacağı bir mekân olacak. Bu alanı sadece piknik alanı olarak düşünmemek gerekiyor. Proje detaylarında gençlerin kamp alanlarının da düşünülmüş olması çok güzel.  Son dönemlerde gençlerimiz ev içi faaliyetlere odaklandılar eski kamp yapma ve izcilik faaliyetleri unutuldu. Onların yeniden hatırlatılması için güzel bir kamp alanı inşa ediliyor. Ben tekrar Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ilgili kurumlarımıza bu güzel projeden dolayı teşekkür ediyorum" dedi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN