Girişimciler ve Akademisyenler ile Çalışma Toplantısı Gerçekleşti

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Av.Şuay Alpay, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Meclis Başkanı Sedat Karataş, Meclis Üyeleri, Akademisyenler ve girişimcilerin katılımıyla, Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir'in Elazığ ziyaretleri öncesinde bir Çalışma Toplantısı gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Toplantının amacı: Elazığ’a nasıl bir kazanım elde edebiliriz?
Toplantıya ilişkin açıklamalarda bulunan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan: “Buradaki toplantımızın amacı, yarın Savunma Sanayi Başkanımız, çok kıymetli hemşehrimiz Sayın İsmail Demir Beyefendinin Odamıza yapacağı  ziyaret ile ilgili Elazığ için ne yapabiliriz, Elazığ'a nasıl bir kazanım sağlayabiliriz amacıyla Sayın Bakanımız Şuay Alpay ile birlikte bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum, hoşgeldiniz.

Temasların etkin geçebilmesi adına bu toplantıyı organize ettik.
Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay ise, “Sayın Başkanımın ifade ettiği gibi Savunma Sanayi Başkanımız Sn. İsmail Demir, Allah nasip ederse akşam ilimize teşrif edecek ve bazı temaslarda bulunacak. Temasların etkin ve verimli geçebilmesi için öncesinde sizler ile bir çalışma toplantısı yapmak istedik. Burada öne çıkan taleplerimiz neler olabilir? Burada reel, makul ve sürdürülebilir olmasına yoğunlaşacağız. Elazığ'ımızın özellikle yazılım, yapay zeka, İHA, motor, otonom araçlar ile alakalı olarak Üniversite ve Teknokent'in müktesebatı ve buradaki girişimcilerin katkıları ile var olanın üzerine ilaveler maddeler konulacağı kanaatindeyim. Çok teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlı sonuçlar elde edeceğiz.” Dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN