İhracat Elçileri Sertifikalarını Aldı

Fırat Kalkınma Ajansı'nın desteklediği ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen 'Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi (BDTHM)' Projesi kapsamında Fırat Üniversitesi ile yapılan protokol gereğince, Fırat Üniversitesi'nde eğitim gören uluslararası öğrencilerin katıldığı İhracat Elçileri İftar Programında başarılı olan öğrencilere sertifikaları verildi.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Fırat Üniversitesi Sosyal Tesislerinde yapılan sertifika törenine, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner Özgen, Genel Sekreter Prof. Dr. Sinan Akpınar, BDTHM proje yetkilileri ve yabancı uyruklu öğrenciler katıldı.

Proje ve yatırım koordinatörü Osman Seçgin ve proje sorumlusu Dr. Aslıhan Yördem’in yaptığı bilgilendirmenin ardından, proje kapsamında düzenlenen “Dış Ticaret ve Küresel Girişimcilik” eğitimlerini tamamlayan çoğunluğu Afrika kökenli olan yüksek lisans ve doktora öğrencileri sertifikalarını Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan’ın elinden aldı.

Anılan proje kapsamında toplam seksen beş uluslararası öğrenciye ücretsiz eğitimler sağlanmış olup, ilimiz ve bölgemizde faaliyet gösteren firmalar ile kendi ülkeleri arasındaki firmalar arasında yeni ticaret köprüleri kurmalarına yönelik çalışmalar sürmektedir.


ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN