İlimiz Merkez İsmet Paşa İlkokulu 4/L Sınıfı Eğitimde Çok Farklı...

İlimiz Merkez İsmet Paşa İlkokulu sınıf öğretmeni Aynur AKGÜN Türkçe öğretim programı kazanımları ekseninde '10 Kasım Atatürk'ü Anma' etkinlikleri kapsamında '10 Kasım Atatürk'ü Anma Haftasında Şiir yazıyoruz' başlığı altında sınıfça, 'ŞİİR' yazma etkinliği düzenlediler.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

İlimiz Merkez İsmet Paşa İlkokulu 4/L sınıf öğretmeni Aynur AKGÜN Türkçe öğretim programı kazanımları ekseninde fırsat eğitimi bağlamında '10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftasında Şiir yazıyoruz' etkinlikleri dahilinde öğrencileri ile dersler ve öğretim programlarındaki sarmallık ilkesi dahilinde “'10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftasında Şiir yazıyoruz'” başlığı altında sınıfça, “ŞİİR” yazma etkinliği düzenlediler. 

Bu etkinliklerinde çocuklara Türkçe eğitimde büyük bir önem taşıyan “Şiiri” istikbalin teminatı olan öğrencilerinin gönül dünyasına nakşetme yönünde önemli bir etkinlik düzenlediler.

Bu etkinliklerinde; şiirlerin sınıfta ders esnasında yazılması, yazılan şiirlerin sınıfta okunup, sınıfça değerlendirme sürecinin işletilmesi, dereceye giren şiirlerin yayın sürecinde yaşatılan demokratik sürecin, çocuklara kazandırdığı büyük kazanıma dikkat çekmenin önem arz ettiğini düşünüyoruz.

Yapılan değerlendirme sürecinde; (MEB tarafından okul yöneticilerine verilen ve eğitim süreci devam eden; “Kapsayıcı Eğitim” ana kriterlerine olan uygunluk yönüyle bir başka önem arz eden,)  sınıfça da yaptıkları seçimlerinde, sınıflarında yer alan Yabancı Uyruklu arkadaşının yazdığı şiirlerden birini seçmiş olmaları, sınıfa kazandırılan en önemli kazanım olarak dikkat çekmektedir.

Yapılan bu seçim sürecinde; 4/L sınıfından Afgan uyruklu öğrencimiz Şahzullah ZARİF’in, yazdığı şiirlerin mana derinliği  dikkate değer…

Eğitimde fark yaratan Sınıf Öğretmenleri Sn. Aynur AKGÜN’ü, öğrenciliklerini yanı sıra Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği Çocuk Tiyatrosunda da “Tiyatro” yapan  4/L Sınıfı öğrencilerini takdir ve tebrik ediyor, başarılarının artarak devamını diliyoruz.
Hiçbir yorum yapmadan sınıfta seçilen şiirlerin bir kaçını yayınlamaktan onur duyuyor, değerli öğretmenimizi ve 4/L Sınıf öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.… 

Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN