İşyerleri Elektrik Tarifesine Yeni Bir Düzenleme Talebi

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Oda üyesi işyerlerine Ocak ayında gelen elektrik faturalarının çok sayıda işletmeyi zor durumda bıraktığını belirterek, işletmelere kademeli yeni bir tarife uygulanması için TOBB nezdinde girişimlerde bulunduklarını açıkladı.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Kira ücreti elektrik faturasının altında kaldı…
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan konuyla ilişkin yaptığı açıklamada, “Meslek Komite Üyelerimiz tarafından Odamıza verilen bilgilerde işletmelerimize gelen Ocak ayı faturalarının işyeri kirasının üzerinde olduğu belirtilmektedir. Odamızın toplam üye sayısının yüzde 85’lik kısmını ticarethanelerimiz oluşturmaktadır. İmalat sanayi dışında bulunan ve genel ticaret içinde yer alan üyelerimiz yüksek elektrik faturalarından şikâyetçi olmaktadır. Elektrik faturalarının bir önceki aya göre yüzde 150 arttığı belirtilerek bu farkın müşterilere yansıtılması zaten durma noktasında olan işleri daha da işinden çıkılamaz hale getirecek ve bu sürecin çok sayıda işletmenin kapanmasına kadar gideceği endişesi yaratmaktadır. 

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan 150 Kilovatsaatlik barajın aylık 210 kilovatsaate çıkarılmış olması vatandaşlarımız açısında olumlu bir adım olmuştur. Benzer bir uygulamanın çok ivedi şekilde ticarethaneler için de getirilerek 400 Kw, 800 Kw ve 1000 Kw için yeni tarifeler belirlenmesi böylelikle yüksek fatura yükünün azaltılarak işletmelerimizin aktif ticaretini sürdürülebilir kılınmasını beklemekteyiz. 

İşkur, SGK, KOSGEB ve Kredi Garanti Fonları üzerinden işletmelere sağlanan desteklerin her biri ne kadar değerli ise işletmelere sağlanacak olan kademeli elektrik uygulaması da çok yerinde ve değerli olacaktır” ifadelerinde bulundu. 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN