Kadınlar, 'İNCİ ÇEYİZ' İle Ev Ekonomisine Katkı Sağlıyor

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, yaklaşık 15 yıldır devam ettirdiği İnci Çeyiz Projesi ile kadınlara yardımcı olmaya devam ediyor.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Malatya Kent Konseyinde bir araya gelerek ürünlerini teslim eden üyelere aynı zamanda satılan ürünlerinin paraları da teslim edildi.  Depremden dolayı şehir dışında olan üyelerin ödemeleri ise IBAN yoluyla ödemeleri gerçekleştirildi. 

Bulut: Kadınlarımızın el emeği göz nuru ürünlerini almaya devam edeceğiz
Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut, “Kadınlarımızın kendi el emekleri ile ürettiği ürünlerin satışı sonrası ödemelerini gerçekleştirdik. İnci Çeyiz olarak faaliyetlerimizi 15 yıldır sürdürmekteyiz. Her şey yolunda gidiyor derken 6 Şubatta büyük bir deprem yaşadık ve acı kayıplarımız oldu. Malatya Kent Konseyi İnci Çeyize ürün getiren arkadaşlarımızda hayatını kaybedenler oldu. Allah rahmet eylesin mekânları cennet olsun” dedi.  

Deprem sonrası yeniden Malatya Kent Konseyinde kadınlara hizmet vermeye devam ettiklerini söyleyen Bulut, “Kadınlarımız yapmış oldukları ürünlerini teslim ediyorlar. Burada birlikte sohbet ediyoruz. Yapmış oldukları el emeği göz nuru ürünlerini alıyoruz ve satış sonrası ödemelerini yapıyoruz. Bundan sonrada her ay düzenli olarak kadınlarımızın el emeği göz nuru ürünlerini almaya devam edeceğiz. Ev ekonomisine katkı sağlayacak kadınlarımızın evlerinde yapmış oldukları el emeği ürünlerini buraya getirebilirler. Bu ürünleri alıp, satışını gerçekleştiriyoruz. Satış sonrası ödemelerini yapıyoruz. Sanat Sokağında ve Yeni Camii karşısındaki şubelerimizde satışlarımız gerçekleştiriyoruz. Bizlere bu imkânı sunan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a Kadın Meclisi adına çok teşekkür ediyorum.” dedi    
Yılmaz: Evimize katkıda bulunuyoruz

İnci Çeyizde ürünleri satılan Latife Yılmaz, “Yıllardır Kent Konseyine üyeyim. Buradan çok memnunuz. Ürünlerimizi alırken, satışı yapılırken ve satış sonrası ödemeler konusunda bizlere çok yardımcı oluyorlar. Yoksa bizler bu ürünleri evde kimseye satamazdık. Bu ürünleri yaparak evimize katkıda bulunuyoruz. Kent Konseyine teşekkür ediyoruz. Bu hizmetin devamını diliyoruz” dedi. 

Salça: İyi ki buraya gelmişim
Malatya Kent Konseyini tesadüfen tanıdığını söyleyen Emine Salça ise, “İyi ki buraya gelmişim. Malatya Kent Konseyi’nde bizlere çok yardımcı oldular. Evde oturup üretmeye meyilli bayanlar için çok güzel fırsatlar elde ediyoruz” dedi
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN