Kayısı Kent Muhtarlar Derneği Yönetimi Hayvan Barınağını Gezdi

Hayvan Barınağını Gezen Kayısı Kent Muhtarlar Derneği Yönetimi: 'Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvanların Sahibi Olmuş'

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne ait Yeniköy Geçici Hayvan Bakım Evi’ni gezen muhtarlar, barınakta bulunan hayvanlara yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler. 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Yeniköy Geçici Hayvan Bakım Evi’ni ziyaret eden Battalgazi Kayısı Kent Muhtarlar Derneği yöneticileri, Büyükşehir Belediyesi’nin hayvanlara yönelik yaptığı bu hizmetten dolayı teşekkür ettiler. 

Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hanifi Acar, “Battalgazi Kayısı Kent Muhtarlar Derneği yöneticileri barınağımızı ziyaret ettiler. 3600 m2 kapalı alan üzerine kurulan barınağımıza getirilen ve İlçe belediyelerimizin de getirdikleri köpek ve kedilerimizin kısırlaştırılmasını ve bakımını yapıyoruz. Bu kısırlaşma ve bakım hizmetleri yapıldıktan sonra tekrardan doğal yaşam alanlarına bırakılıyor. Muhtarlarımız da bugün gördüler. Barınağımızı ziyaret eden muhtarlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“İNSANLARA YATIRIM YAPAN BELEDİYEMİZ, HAYVANLARA DA GÜZEL BİR YATIRIM YAPMIŞ”
Battalgazi Kayısı Kent Muhtarlar Derneği Başkanı ve Ferhadiye Mahalle Muhtarı Alaaddin Aktaş, ”Barınağımızı gezdik burada yerinde gördük ve güzel izlenimler aldık. Bu vesile ile tüm sokakta kalan hayvanlara Büyükşehir Belediyemizin sahip çıktığını gördük. Yaralı hayvanlar tedavi görüyor. Yeni doğan ve terk edilen kedi ve köpekler alınıp beslenip tekrar doğal ortamlarına salınıyor. Sokak hayvanları buraya toplanarak aşıları ve kısırlaştırmaları yapılıyor. Bu hizmetlerin hepsi bütün belediyelerde olmalı. Malatya Büyükşehir Belediyesinin yaptığı bu çalışma güzel bir hizmet. İnsanlara yatırım yapan belediyemiz burada hayvanlara da güzel bir yatırım yapmış. Bu nedenle Büyükşehir Belediyesi’ni ve başkanımızı kutluyorum” sözlerine değindi.

HAYVAN BARINAĞI PERSONELLERİNE CANI GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM 
Üniversite Mahalle Muhtarı Esra Polat ise, ”Burada gerçekten de sahipsiz hayvanların sahibi olma noktasında Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve daire başkanımızı kutluyorum ve buradaki tüm çalışan personele de canı gönülden teşekkür ediyorum. Gerçekten burada büyük bir fedakârlık ve emek var. Kesinlikle Büyükşehir Belediyesinin sahipsiz hayvanların sahibi olduklarını düşünüyorum. Bizler de kendi adımıza bu olaylara ortak olmalıyız” ifadelerine yer verdi. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN