Keskin, Hepimizin Malatya için mücadele etmesi gerekiyor

Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Canbay, Saadet Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Cumali Akça ve partililer Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin'i ziyaret etti.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Canbay, Saadet Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Cumali Akça ve partililer Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin’i ziyaret etti.

Saadet Partisi’ne seçim çalışmalarında başarılar dileyen MESOB Başkanı Şevket Keskin, “Malatya’yı ayağa kaldırmak için hepimiz in birlikte hareket etmesi lazım. Malatya’da önce ticaretin ayağa kaldırılması gerekiyor. Tüm adaylarımız Malatya’yı iyi bir şekilde analiz etmeli. Hepimizin Malatya için mücadele etmesi gerekiyor” dedi.

Keskin, şehrin bir bütün olarak ele alınıp, çarşı kültürünün ve çarşı yapısının bozulmadan bir inşa ve imar çalışması yapılması gerektiğini kaydetti.

Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Canbay, “Depremin ilk gününden itibaren teşkilat olarak sahadayız, bazı bölgelere bizim arkadaşlarımız herkesten önce gitti. Koordinasyon Kuruluna Esnaf Birliğini,  TSO’yu, Mimarlar Odasını, Mühendisleri çağırmadırlar. Kendi aralarında koordine yaptılar ve ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Şimdi aynısını Malatya Çarşısı inşaatında yapıyorlar, hiç kimsenin haberi yok. Kendileri çalıp kendileri oynamaya çalışıyorlar. Şimdide rezerv alan diye bir şey uydurdular, evlere şenlik. Vatandaşın sağlam olan binası bunların olsaydı ne düşünürlerdi?” dedi.

Saadet Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Cumali Akça ise kendisini daha önce 20 yıl Zürih Belediyesinde çalıştığını belirterek, yurtdışında belediye tecrübesinin bulunduğunu aktardı. Akça, daha önce milletvekili adayı da olduğunu hatırlatarak, “Malatya’nın ve Yeşilyurt’un sorunlarını biliyoruz. Sorunların çözümü çok zor bir şey değil” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN