'Kuraklık Tehlikesi Var, Suyu İdareli Kullanalım'

Gönültaş Caddesi'nde devam eden kanalizasyon hattı çalışmalarını inceleyen MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, burada yaptığı açıklamada Malatya genelinde su seviyesinin gözle görülür bir şekilde düştüğünü belirterek, suyun idareli ve tasarruflu kullanılması gerektiğini söyledi. Mert, 'Kuraklık korkumuz var. İnşallah yeteri kadar yağış alır ve bu yıl problem yaşamayız' dedi.

PAYLAŞ
Harput Sancak Haber - Harput Sancak Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kış şartlarına rağmen Malatya merkez mahalleler başta olmak üzere kırsalda da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Battalgazi İlçesi’ne bağlı Başharık Mahallesi Gönültaş Caddesi’nde kanalizasyon hattı çalışması gerçekleştiriliyor. MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert ve Başharık Mahalle Muhtarı Ramazan Taşan çalışmaları yerinde inceledi.
Mahalleye yapılan tüm hizmetlerden dolayı Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür eden Başharık Mahalle Muhtarı Ramazan Taşan, “MASKİ Genel Müdürlüğümüz, işlevini yitirmiş ve çalışamayacak durumda olan altyapı hatlarını yeniliyor. Büyükşehir Belediyemizin yaptığı çalışmalar bölgemize büyük katkılar sunacağına inanıyoruz. Hizmetlerden dolayı, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan başta olmak üzere MASKİ Genel Müdürümüz Mehmet Mert ve ekibine mahallelim adına teşekkür ediyorum” dedi.

“SU SEVİYEMİZ DÜŞTÜ”
Şartlar ne olursa olsun MASKİ Genel Müdürlüğü olarak devamlı sahada aktif bir şekilde çalışmalara devam edeceklerini aktaran MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarımızı aralıksız yürütüyoruz. Gönültaş Caddesi’nde ilk önce altyapıyı, ardından da üstyapıyı toparlamak için çalışmalara başladık. Kotlardan dolayı altyapının tamamen yenilenmesi gerekiyor. Yüklenici firma ile birlikte bizim ekiplerimiz işbirliği yaparak kısa zamanda çalışmayı tamamlayacağız. Hava şartları müsaade ettiği sürece durmadan çalışacağız. Malatya’mızın her bölgesinde ekiplerimiz aktif bir şekilde işlerini yapıyor. Amacımız; kısa bir süre içinde sorunsuz bir altyapı meydana getirmek. Kuraklıktan korkuyoruz. İnşallah şehrimiz yeteri kadar yağış alır ve su problemi yaşamayız. Saniyede 4 bin metreküpten bin 500 metreküp seviyesine düştük. Diğer kaptajlardan su takviyesi yapıyoruz. İnşallah yeteri kadar yağış alır ve problem yaşamayız. Herkesin suyu dikkatli ve tasarruflu kullanması lazım. Tüm ekip arkadaşlarıma emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN